fbpx
Close
PAF.ee

Kolm Eesti tennisisti läbisid edukalt kvalifikatsiooni

– Anet Angelika Koskel pääses põhiturniirile Antalyas / Foto: ETL/Igor Pissarev

Käesoleva nädala ITF-i turniiridel läks Eesti mängijail kvalifikatsioonis hästi – neljast kolm pääsesid põhiturniirile.

Helsingis M15 turniiril osaleb kolm eestlast, kuid neist Vladimir Ivanov pääses otse põhiturniirile. Kvalifikatsioonis pidasid tasavägiseid mänge Karl Kiur Saar ja Siim Troost, kuid edasi pääses neist esimene. Saar võitis esimeses mängus 4:6, 6:3, 10:7 August Ehrnroothi (Soome), kellega ta nii eelmisel nädalal Kouvolas kui ka nüüd Helsingis koos paari mängib. Teises ja otsustavas ringis alistas Saar Behhan Atlangerijevi (Venemaa) 6:2, 2:6, 11:9. Sama napilt aga Troost kaotas kvalifikatsiooni avaringis Niila Tapio Maggale (Soome) 6:4, 2:6, 10:12.

Helsingi põhiturniiril oli parem loosiõnn Saarel, kes kohtub Lilian Marmousez’ga (Prantsusmaa), kes pääses turniirile juunioridele eraldatud koha abil. Kuid Marmousez on ka ATP edetabelis juba jõudnud tõusta 821. kohale, seega on ta Saare vastu ikkagi favoriit. Ivanov peab aga loosi tahtel avaringis kohtuma esimesena asetatud Lucas Catarinaga, kes on Monaco esireket ja asub ATP edetabelis 347. kohal. Paarismängus langesid eestlased välja – Saar ja Ehrnrooth kaotasid esimesena asetatud Cristian Rodriguezile (Kolumbia) ja Glenn Smitsile (Holland) 4:6, 2:6 ja Ivanov/Aleksandr Tšepik (Venemaa) Kyrian Jacquet’le (Prantsusmaa) ja Francesco Passarole (Itaalia) 2:6, 3:6.

Elena Malõgina, kes W15 turniiril pääseb reeglina otse põhitabelisse, osaleb sel nädalal W25 turniiril Grados (Itaalia) ja pidi alustama kvalifikatsioonist. Malõginal läks hästi, ta alistas kaks itaallannat: Valentina Gaggini 6:2, 7:6 ja Chiara Gatini 7:5, 6:3. Põhiturniiril kohtub Malõgina avaringis Susan Bandecchiga (Šveits, 8), kes on WTA edetabelis 219. kohal. Paarismängu avaringis pidi ka Malõgina vastu võtma kaotuse – koos Julia Avdejevaga (Venemaa) jäid nad alla Hiina paarile Jia-Jing Lu/Yue Yuan 4:6, 2:6.

Anet Angelika Koskel võitis Antalya W15 turniiri kvalifikatsioonis Neslihan Demirci (Türgi) 6:1, 6:0 ja Elsa Wani (USA) 7:5, 6:2 ning kohtub põhiturniiri avaringis Chelsea Vanhouttega (Belgia, WTA 957.). Paarismängus Koskel kaasa ei tee.

scroll to top