fbpx
Close

United Cupil võitsid alagrupi Poola, Austraalia, Serbia ja Norra

Alex De Minauri võit päästis Austraalia, kes edasipääsu vormistas segapaarismänguga. / Foto: AFP/Scanpix

Austraalia linnades Perthis ja Sydneys on lõppemas segavõistkondade United Cupi alagrupiturniirid, vaid kahes kolmikus selguvad edasipääsejad homme.

Kõigepealt pisut sellest, et kokku sattusid nii mitmedki “temaatilised” alagrupid. Näiteks kuulusid C-gruppi suured inglisekeelsed riigid USA, Austraalia ja Suurbritannia, D-gruppi suured Euroopa riigid Saksamaa, Itaalia ja Prantsusmaa ning F-gruppi väikesed Euroopa riigid Norra, Holland ja Horvaatia. Ja siis võiks veel nimetada “autsaiderite gruppi” B, kuhu kuuluvad Kreeka, Kanada ja Tšiili, kes kolme peale pole võitnud suure slämmi turniiride üksikmängus ühtki tiitlit.

Tõsi, Kreeka on nimede poolest üks soosikuid, sest asub ju nende meesmängija Stefanos Tsitsipas maailma edetabelis kuuendal ja naismängija Maria Sakkari kaheksandal kohal. Edetabelikohtade summa 14 pole siiski parim, sest eespool on Poola (Hubert Hurkacz 9. ja Iga Swiatek 1.). USA (Taylor Fritz 10. ja Jesscia Pegula 5.) oli paberil paremuselt kolmas võistkonda, aga ütleme juba ette, et edasi nad ei pääsenud.

Perthis alustati A-, C- ja E-grupis päev varem ja seal ka täna alagrupiturniirid lõpetati. C-grupp oli neist ainus, kus kolm tiimi lõpetasid võrdselt ühe võiduga, kuid Austraalia settide vahe oli +1, USA-l 0 ja Suurbritannial -1. Britid võitsid Austraalia vastu mõlemad üksikmängud, aga Austraalia sai punkti paarismängus ning hiljem selgus, et see oli väga oluline, sest Suurbritannia kaotas USA-le 1:2, aga Austraalia võitis ameeriklasi 2:1. Sealjuures tekkis ka meestel “surnud ring”: Cameron Norrie (Suurbritannia) alistas Alex De Minauri (Austraalia), Taylor Fritz (USA) võitis Norrie’t, aga kaotas De Minaurile. Lõpuks oli otsustav Austraalia – USA segapaarismäng, kus Storm Hunter ja Michael Ebden võitsid Pegulat ja Rajeev Rami settidega 2:0. See tulemus tõigi Austraaliale settide vahe +1.

A-grupis edestas Poola Hispaaniat ja Brasiiliat ning E-grupis Serbia Hiinat ja Tšehhit. Ilmselge favoriit Poola siiski kaotuseta ei pääsenud, sest Hispaania vastu jäi Hurkacz alla Alejandro Davidovich Fokinale. Kuid see-eest võitsid Swiatek ja Hurkacz paarismängus hispaanlasi (Sara Sorribes Tormo ja Davidovich Fokina) 6:0, 6:0!

Serbia alistas nii Hiina kui ka Tšehhi 2:1, sest Novak Djokovic ja segapaar tõid alati võidu, aga serblastel oli raske loota, et Olga Danilovic suudaks jagu saada Qinwen Zhengist või Marketa Vondroušovast. Kuid Hiina alistas Tšehhi koguni 3:0, sest lisaks Zhengi võidule Vondroušova üle, mis ei ole eriline üllatus, suutis Zhizhen Zhang alistada ka Jiri Lehecka. Täna peeti Serbia ja Tšehhi vahel viimane mäng, kus oli aga 1:1 üksikmängude järel selge, et Tšehhi jääb välja. Nii nad panid segapaarismängule võistkonna varuliikmed, ent Danilovic ja Hamad Medjedovic võitsid ikkagi vaid 10:8 tie-break’is. Hiina õnneks ei pidanud muretsema, et Tšehhi selliselt võidu kinkis, sest mänguvõitude vahe 4:2 oli neile piisav, et pääseda edasi ühena kahest paremast teise koha tiimist.

Kuid vahe on selles, et nüüd kohtub Serbia poolfinaalis Austraaliaga ja Hiina suurfavoriidi Poolaga. Tõsi, natuke peaks olema favoriit ka Austraalia, sest tõenäolise üksikmängude seisu 1:1 järel on neil välja panna tugev segapaar, kelle vastu isegi Djokovici kaasamängimine ei pruugi aidata.

Sydneys on lõppenud F-grupi turniir, kus kolm võistkonda said ühe võidu, mänguvõidud jäid kõigil 3:3 ja sette võitsid kõik 50%. Otsustas geimivõitude protsent: Norra 51,16, Horvaatia 49,63 ja Holland 49,25. Norrale tõi Casper Ruud võidu mõlemas üksikmängus, aga Malene Helgo ei suutnud võita kumbagi. Ent ilmselt oli siiski oluline Helgo setivõit Horvaatia esireketi Donna Vekici vastu. Lisaks said Ulrikke Eikeri ja Ruud ka võidu Horvaatia segapaari üle, aga Hollandile olid nad kaotanud. Viimasel päeval kohtusid Horvaatia ja Holland, kes “suutsid” omavahel mängida sellise tulemuse, et kumbki edasi ei saanud. Horvaatia juhtis üksikmängude järel 2:0, aga segapaarismäng läks tie-break’i. Tol hetkel oli selge, et Holland enam edasi ei saa (segapaari 2:0 võitmisest oleks neile piisanud!), aga Horvaatiale toonuks 3:0 võit alagrupi esikoha. Ent hollandlased võitsid tie-break’i 14:12 ja rikkusid vastase šansi, sest lugema hakati hoopis geime.

Homme kirjutame veel kahest grupist, kus lõpptulemus pole selgunud.

scroll to top