Mark Lajal alustas uut aastat võidukalt

Mark Lajal Tallinnas Alexela Team Cupil. / Foto: Igor Pissarev

Mark Lajal oli Nonthaburi Challenger 75 turniiril kolmandana asetatud Mattia Bellucci (Itaalia, ATP 177.) vastu 4:6, 6:4, 4:1 ees, kui vastane andis Eesti esireketile loobumisvõidu.

Sealjuures alustas itaallane otsustavat seti murdega, kuid Lajal suutis seejärel kaks üsna kaua kestnud tõrjegeimi võita ja kui ta võitis ka oma servigeimid seisuks 4:1, andis vastane alla. Põhjust ei ole praegu teada, kindlasti mõjutas üle kahe tunni kestnud mängu ka kuumus.

Esimeses setis oli Lajalil murdepall seisul 1:0, aga edasi võideti oma servigeime kindlalt. Tundus, et nii läheb ka üheksandas geimis, kus Lajal juhtis 40:0, aga kaotas seejärel oma servi seisuks 4:5. Teises setis polnud murdeid kuni viimase geimini, mille Lajal tõrjel võitis. Statistiliselt mängiti esimesel servil võrdselt (Lajali poolt vaadatuna ässad 5:7, õnnestumisprotsent mõlemal 58, võidetud punktid 74 vs 73%), aga teiselt servilt teenis Lajal 67 ja Bellucci 40% punktidest.

Teises ringis kohtub Lajal 26-aastase Seongchang Hongiga (Lõuna-Korea, ATP 273.), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist ja alistas avaringis eestlasele juba tuntud vastase Pierre-Hugues Herberti (Prantsusmaa). Kui Herberti vastu on Lajal kolmest mängust võitnud kaks, siis Hongiga kohtub ta esmakordselt.