United Cupil selgusid alagruppide võitjad

Ka ajakiri Tennis on sellest kirjutanud, et Poola esireket Hubert Hurkaczil on komme panna löögi ajal silmad kinni. / Foto: AFP/Scanpix

Segavõistkondade turniiril United Cup peeti täna kolmes Austraalia linnas alagruppide viimane voor, mille järel selgusid kuus võitjat, kes jätkavad veerandfinaalis.

Tõsi, veerandfinaalpaare on kolm – Kreeka-Horvaatia, Poola-Itaalia ja USA-Suurbritannia -, sest lisaks võitjaile pääseb edasi parim kaotaja ehk võistkond, kellel on kolme senise matši (kaks alagrupimängu + veerandfinaal) kokkuvõttes parim mänguvõitude/kaotuste vahe. Seetõttu on eelis USA-l, kes ainsana saavutas alagrupis võitude/kaotuste vahe 9:1 ja neile piisab brittide vastu ka 2:3 kaotusest, sest sel juhul mitte ükski teine kaotaja ei saaks nende tulemust ületada.

Mis siis aga juhtus eile ja täna alagrupi viimase vooru matšides? Seal gruppides, kus liidri seis oli turvalisem (mõnel juhul piisas ka väikesest kaotusest), said kõik üsna selge võidu – USA alistas Saksamaa 5:0, Itaalia Norra 5:0 ja Kreeka Bulgaaria 4:1. Kahes paaris läksid aga kokku tiimid, kellel oli all üks võit ja nüüd otsustas lihtsalt omavaheline kohtumine. Neis matšides alistas Poola Šveitsi 3:2 ja Horvaatia Prantsusmaa 3:2, kuid siiski otsustati kõik üksikm’ngude järel, kus võitjad saavutasid 3:1 edu.

Poolale tõi otsustava punkti naiste teine number Magda Linette, kes võitis Jil Teichmanni 5:7, 6:4, 6:1. Enne seda olid Poolale võidu toonud esireketid Iga Swiatek ja Hubert Hurkacz. Horvaatia kangelane oli meeste teine number Borna Gojo, kes otsustava seti 3:5 kaotusseisust sai jagu Adrian Mannarinost 7:6, 3:6, 7:6. Prantsusmaa ainsa punkti üksikmängudes tõi maailma neljas reket Caroline Garcia.

Mis veel puutub üksiktulemustesse, siis taas kaotasid kaks meeste staari Rafael Nadal (Hispaania) ja Alexander Zverev (Saksamaa). Kuna sakslased kaotasid USA-le 0:5, poleks Zverevi võidust niikuinii aidanud, aga alla jäi ta Taylor Fritzile 1:6, 4:6. Hispaania ja Austraalia matšil polnud muud tähtsust, kui alagrupi teine koht Suurbritannia järel. Austraalia võitiski 3:2 suuresti tänu sellele, et Alex De Minaur üllatas Nadali 3:6, 6:1, 7:5. Otsustava punkti tõi Austraaliale siiski segapaar.