fbpx
Close

Mark Lajal kaotas Portugalis dramaatilise mängu

Mark Lajal Vilniuse Challengeril. / Foto: Vilnius Open Facebook

Tänane päev kujunes Eesti tennisele õnnetuks, sest mõlemad meie esireketid kaotasid mängu otsustavas setis 6:7.

Kui öösel oli napiks kaotajaks Anett Kontaveit, siis pärastlõunal alanud mängus Mark Lajal, kes Oeirase (Portugal) Challengeri esimeses ringis jäi 6:3, 3:6, 6:7 alla maailma 304. reketile Filip Cristian Jianule (Rumeenia). Esimene sett oli servimängu osas üldiselt mõlemalt poolt kindel, aga seisul 3:4 kaotas rumeenlane pallingu 40:0 eduseisust. Lajali servil polnud vastasel aga ühtki murdepalli.

Teises setis muutus Lajalil veidi kehvemaks nn teine löök ehk pärast tõrjet ei suutnud ta rünnakut pahatihti jätkata, kas eksimise või lühikeseks jäänud löögi tõttu. Nii hakkas ka Lajali serv “rippuma”. Seisul 1:2 ta päästis murdepalli, aga seisul 3:4 kaotas servi koguni nulliga. Selles setis polnud Lajalil endal ühtki murdepalli.

Otsustav sett oli täiesti teistsugune, mõlemad mehed hakkasid jääma serviga hätta. Jianu lõi esimest servi sisse endiselt hea protsendiga, kuid enam ei suutnud punkte varasemal tasemel realiseerida. Lajali häda oli aga just esimese servi õnnestumisprotsendi languses (mängu keskmine 66%, 3. setis 55%). Nii jäi kõigepealt Jianu oma servil 0:40 taha, kuid Lajalile ei piisanud isegi viiest murdepallist geimi võitmiseks. Järgmises geimis päästis Eesti esireket ise 0:40 seisu ja kokku neli murdepalli. Lõpuks seisul 2:1 juhtis Lajal alates seisust 30:30 viis korda ja lõpuks viimase murdepalli realiseeris. Seega läks tal vaja kümmet võimalust, et vajalik murre kätte saada, aga see ei toonud mängu võitu.

Kui kahel korral suutis Lajal servi hoida, siis seisul 5:3, 15:15 eksis ta lendpallil ja edaspidi hakkaski eestlase poolt tulema rohkem vigu. Rumeenlane murdis veelkorra, aga seisul 5:6 suutis Lajal murda nulliga tagasi! Tie-break’is olid minimurded tasa (mõlemal üks) seisuni 5:6 Lajali servil, aga just nüüd andis eestlane taas lihtveaga viimase punkti ära.

Lajal võitis ässad lausa 17:4 ja oli esimesel servil täpsem (66% vs 63%), kuid Jianu sai pisut rohkem kätte esimese servi punkte (75 vs 74%). Otsustav vahe tuli siiski teise serviga, kus Jianu võitis 50 ja Lajal 38% punktidest. Kuna rumeenlane võitis üldpunktid 105:97, oli pigem ta võit ikkagi teenitud, sest kui otse servist saadud punktid maha võtta, oli Jianu pikemates pallivahetustes siiski natuke kindlam, seda eriti kolmandas setis.

Lajal on nüüd proovinud oma võimeid kokku viiel Challengeril. Ta on alati alustanud kvalifiklatsioonist ja kolmel korral seda ei läbinud. Põhiturniirile pääses ta Vilniuses ja nüüd Oeirases, kuid avaringi seni ainsa võidu sai Leedu pealinnas.

scroll to top