Kaia Kanepi langes Adelaide’is välja, eestlannade jaoks sai turniir läbi

Kaia Kanepi löömas tagakätt mängus Marketa Vondroušovaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Adelaide’i WTA 500 turniiri 2. ringis Marketa Vondroušovale (Tšehhi) 0:6, 4:6 ja nii sai eestlannade jaoks see võistlus läbi.

Esimeses setis jäi Kaia piltlikult öeldes “rongi alla”. Algus oli kõige lootusetum, sest ta kaotas kaks esimest geimi nulliga, kuid ega ka järgmistes geimides reaalset lootust võita polnud, sest Eesti teisel reketil ei olnud avasetis ühtki geimpalli ja punktid lõppesid Vondroušova kasuks 24:8. Kaia teenis 8st punktist 5 äralöökide ja kolm sunnitud vigadega, sest lihtvigu tšehhitar ei teinudki (!). Vondroušova statistika esimeses setis oli 11 äralööki ja 0 lihtviga, Kanepil vastavalt 5 ja 7.

Teises setis mäng võrdsustus, kuid enne jõudis Kaia kaotada esimeses geimis oma pallingu. Kuid seisul 0:2 ta lõpuks servigeimi võitis ja suutis teha äralööke enam-vähem sama palju kui vastane. Tegelikult ei olnud veel midagi lahti – avaseti tulemus pole ju oluline, sest kõik algab nullist ja vaja oli teha vaid üks murre tagasi. Aga just need mõned olulised punktid jäid Kaial saamata. Seisul 2:3 tegi Vondroušova oma kolmanda topeltvea selles setis, kuid pärast head tõrjet läks Kaia tagakäe ründelöök seisul 30:30 piki joont napilt välja. Parim šanss tekkis seisul 4:5, kui Kaia läks 0:30 pealt ette 40:30 ja Vondroušova pall püsis mängus vaid tänu võrgulindile. Kaia ründas, aga lõi taas kõige tähtsamal hetkel väljaku nurgast pisut üle. Teist võimalust ta enam ei saanud.

Kuigi teises setis tema näitajad natuke langesid, oli Vondroušova serv kokkuvõttes ikkagi väga hea – esimene serv sisse 62% ja võidetud punkte esimeselt pallingult 86%. Ta kaotas esimeselt pallingult üldse vaid neli punkti, neist kolm teises setis. Teiselt servilt võidetud punktide osas oli Kaia teises setis isegi parem, aga kokkuvõttes jäi alla 38% vs 44%.

Järgmisel nädalal peetakse Adelaide’is teine WTA 500 turniir, kus mängima peaksid nii Kanepi kui ka Anett Kontaveit. Tihti ei taheta slämmieelsel nädalal turniiridel osaleda, aga mängupraktikat ei saanud meie tennisistid kuigi palju ja tõenäoliselt tuleb mängimine ainult kasuks.