fbpx
Close

Üllatuspomm jäi lõhkemata: Carlos Alcaraz ja Alexander Zverev päästsid matšpalli

– Alexander Zverev / Foto: Reuters/Scanpix

Meeste üksikmängus võinuks täna õhtuks olla audis kolm mängijat esikümnest, aga kõik jäid raskes seisus ellu ja nii võime eeldada, et veerandfinaalis on jälle kuulsuste seltskond kohal nagu meeste tippturniiridel tavaliselt.

Suurim üllatus olnuks kindlasti favoriidiks number kaks peetava 19-aastase Carlos Alcarazi (Hispaania, 6) väljalangemine. Alcaraz, kes on tänavu võitnud neli turniiri (nende seas Miami ja Madridi Masters 1000) ning omab võitude-kaotuste suhet 28-3, kohtus maailma edetabelis 44. kohal asuva kaasmaalase Albert Ramos-Vinolasega, kes on juba 34-aastane ja pigem selline keskmiselt tugev, ilma suurte saavutusteta tennisist. Tema parim aeg oli 2016. aasta sügisest 2018. aasta kevadeni, kui ta püsis TOP30 sees ja kerkis parimal nädalal maailma 17. reketiks. Ramos-Vinolas on võitnud neli väiksemat ATP turniiri ja suurel slämmil parimana jõudnud korra veerandfinaali (2016 Prantsusmaa lahtised). Samas on Ramos-Vinolas selge liivaväljakute spetsialist, aga Alcaraz pigem nn all round player.

Favoriit alustas hästi ja võitis esimese seti 6:1, aga siis läks põnevaks. Teises setis murdeid polnud ja tie-break’is juhtis pärast 2:4 kaotusseisu Ramos-Vinolas, kes realiseeris kolmanda settpalli seisuks 9:7. Kolmandas setis alustas vanem mees murdega, aga noorem viigistas 3:3. Kuid otsustavalt murdis ikkagi Ramos-Vinolas seisuks 6:5 ja siis ta hoidis oma servi.

Mängu haripunkt saabus 4. seti lõpus. Alcaraz andis 2:0 edu käest ja jäi pärast pallingugeimi kaotamist taha 4:5. Mängu võiduks servides oli Ramos-Vinolasel ka üks matšpall, kuid ta eksis selle punktil üsna kiiresti. Uut võimalust enam ei tulnud ja kohati imelist kaitset näidanud Alcaraz võitis tie-break’i 7:2. Siiski leidus Ramos-Vinolasel veel jõudu otsustavas setis 3:0 ette minna. Alcaraz ei mänginud täna oma parimal tasemel, aga ta leidis vajalikul hetkel õiged löögid ja lõpuks võitis mängu 6:1, 6:7, 5:7, 7:6, 6:4. Samas olid punktid üsna selgelt 186:166 Alcarazi kasuks.

Alcaraz tegi lõpuks äralööke ja lihtvigu võrdselt 74, vastane aga 32 äralööki ja 54 lihtviga. Huvitav oli ka murdepallide statistika: Alcaraz 31st 8 ja Ramos-Vinolas 7st 6. Eks seegi näitab, et tegelikult oli Alcarazil rohkem võimalusi see mäng enda kasuks pöörata juba enne, kui asi matšpallini jõudis. Kuid lõpuks oli noormehe jaoks siiski lõpp hea, kõik hea.

Kaks maailma TOP4 tennisisti pääsesid 0:2 kaotusseisust. 21-aastane argentiinlane Sebastian Baez (ATP 36.) mängis algul täielikult üle Alexander Zverevi (Saksamaa, 3), kui juhtis 6:2, 4:0. Sellelt seisult hakkas Zverev lõpuks rohtu leidma Baezi veatu tagajoonemängu vastu, kuid setti veel ei päästnud – 6:4. Kuid see andis märku jõudude vahekorra muutusest ja Zverev võitis kiiresti kolmanda ja neljanda seti 6:1 ja 6:2. Kuid otsustavas läks uuesti mänguks. Seisul 5:4 oli Baezil kasutada matšpall, kuid erinevalt Alcarazist pidi Zverev selle päästma oma servil ja tuli kindlalt toime. Uut võimalust Baez ei saanud – 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5 Zverevile.

Ööl vastu kolmapäeva oli Zvereviga samas seisus Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4), kes jäi 20-aastase itaallase Lorenzo Musetti (ATP 66.) vastu taha 5:7, 0:4. Sealjuures oli Musetti avasetis taga 1:4, 15:40 ja siis võitis järgmisest 11st geimist 10, sealjuures seitse järjest! Kuid ka Tsitsipas tuli teise seti lõpus mängu tagasi ja sai sellest ilmselt uut usku. Igatahes kreeklasel enam muret polnud, ta võitis 5:7, 4:6, 6:2, 6:3, 6:2.

scroll to top