fbpx
Close
PAF.ee

Ülestunnistus 20 aastat hiljem: kaaslased soovitasid Roger Federeril abikaasa Mirkast hoiduda

Roger ja Mirka Federer 2017. aastal Briti kuningliku pere liikme Pippa Middletoni pulma saabumas.
/ Foto: Reuters/Scanpix

Kunagine Šveitsi Tenniseföderatsiooni juht Sven Groeneveld tunnistas kodumaa teleshow’s Kasi Live, et kui Roger Federer oleks kuulanud kaaslaste soovitusi, ei oleks ta praegu Mirkaga (neiuna Vavrinec) abielus.

Tennisesõpradele peaks olema tuttav see fakt, et Federer ja tema tulevane kaasa said lähemalt tuttavaks 2000. aasta Sydney olümpiamängude ajal, ehkki sama riigi tennisistidena nad teadsid teineteist varemgi. Kui Roger tundis, et tal on Mirka suhtes tõmme, küsis ta võistkonna sees peaaegu igaühelt nõu, kas tasub seda suhet alustada. “Kõik soovitasid Mirka vastu. Aga Federer tegi teisiti ja see oli tema elu parim otsus,” ütles Groeneveld telesaates.

Mirka Vavrinec mahtus parimal ajal edetabelis napilt maailma esisajasse, kuid korra (2002) esindas ta koos Rogeriga Šveitsi Hopman Cupil. Samal aastal pani Mirka erinevate vigastuste tõttu karjäärile punkti ja hakkas toetama meest, kellega nad ametlikult abiellusid alles 2009. aastal, kui naine ootas kaksiktütreid, kes tulid ilmale sama aasta juulis.

Groeneveld rääkis ka sellest, et Federeri ja Šveitsi teise reketi Stan Wawrinka suhted läksid sassi 2014. aasta ATP finaalturniiri poolfinaali järel. Tookord võitis Federer Wawrinka 4:6, 7:5, 7:6, kuid andis finaalis loobumisvõidu Novak Djokovicile. “Uskumatu, mil viisil nad suutsid selle probleemi lahendada,” ütles Groeneveld, kes lisas, et staaride leppimine sai teoks tänu Šveitsi Davis Cupi meeskonna kaptenile Severin Lüthile. Seda oli vaja, sest tänu mõlemale võitis Šveits sel hooajal Davise karika. “Kui nad Lille’ist (seal peeti Davis Cupi finaal Prantsusmaa – Šveits – toim.) koju sõitsid, siis Stan juba naeris juhtumi üle.”

scroll to top