fbpx
Close

Rafael Nadal: oleme kaotanud oma elust terve aasta

Roland Garrosi karikat on Rafael Nadal hammustanud juba 12 korda. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma teine reket Rafael Nadal ütles Hispaania ajalehele El Pais antud intervjuus, et ta kuigivõrd enam ei arvesta võimalusega sel aastal võistlustennist mängida.

“Praegu ma hakkaksin pigem valmistuma 2021. aasta hooajaks,” ütles Nadal. “Rohkem on mu mõtteis järgmise aasta Australian Open, kui selle aasta turniirid. 2020. aasta on meie jaoks põhimõtteliselt kadunud.”

Nadalil on veel tänavu võimalus viigistada slämmiturniiride võitude arv (20) Roger Federeriga, kui ta saaks juba 13. korda esikoha Prantsusmaa lahtistel, mis uue kalendri kohaselt peaks algama 27. septembril. Kuid Nadal ei hellita lootust, kaks tema lemmikturniiri, Monte Carlo ja Wimbledon, juba jäid ära. “Kahjuks pean teile tunnistama, et mul on tunne nagu oleksime kaotanud oma elust terve aasta. Ja ma olen juba 33-34, siis on see aeg palju väärtuslikum, kui 20-aastaselt, mil kõik saavutused veel ees.”

Nadal harjutab praegu ühel eraväljakul koos oma treeneri Carlos Moyaga. Ta ütles, et on natuke segaduses Hispaania seadustega, mis ei anna täpset informatsiooni, mida koroonaviiruse ajal teha tohib. “Muidu ma oleksin sõitnud harjutama Mallorcale oma akadeemiasse, aga ma otsustasin segadusi vältida ja treenin ühe oma sõbra eramaja juurde rajatud platsil.”

scroll to top