Barbora Krejcikova võitiski Pariisis teise tiitli

Barbora Krejcikova. / Foto: EPA/Scanpix

Tšehhitar Barbora Krejcikova, kes hämmastas tennisemaailma Prantsusmaa lahtiste üksikmängu võitmisega laupäeval, teenis pühapäeval ka naiste paarismängus tiitli, mis vastupidselt ei olnud üllatav.

Ei saanudki olla, sest Krejcikova ja tema paariline Katerina Siniakova olid asetatud teisena, pealegi on nad varem võitnud koos kaks slämmiturniiri – 2018. aastal sealsamas Roland Garrosis ja Wimbledonis. Krejcikova ei teinud siiski täismängu, mida omal ajal päris sageli saavutas Martina Navratilova, sest segapaarismängus oli ta koos slovakk Filip Polašekiga kaotanud veerandfinaalis.

Tänases finaalis alistasid Krejcikova/Siniakova Bethanie Mattek-Sandsi (USA) ja Iga Swiateki (Poola), kes olid asetatud 14ndana, sest poolataril ei ole paarismängus kõrget edetabelikohta. Finalistidest on paarismängus aga läbi aegade edukaim olnud Mattek-Sands, kes on võitnud 9 slämmitiitlit (5 naiste ja 4 segapaarismängus). Krejcikoval on nüüd paarismängu esikohti kuus (3+3).

Mäng algas ühepoolselt, tšehhi paar läks ette 4:0. Alates sellest hetkest mäng teatud ajaks võrdsustus. Esimeses setis said Mattek-Sands/Swiatek ühe murde tagasi, aga sellest ei piisanud, teises setis oli seis 2:2. Kohtumine aga lõppes nii nagu oli alanud – nelja geimivõiduga järjest Tšehhi paarile ja tulemus 6:4, 6:2.

Pariisis oli viimati kuldse duubli teinud prantslanna Mary Pierce aastal 2000. Kuid kõigi slämmiturniiride peale kokku ei ole eelmisest kaksikvõidust viit aastatki möödas – Serena Williams võitis 2016 Wimbledonis üksikmängu ja koos õe Venusega paarismängu. Tol ajal mängisid õed paarismängu harva, aga nad tegid seda kindlal põhjusel – et üritada võitu ka kuu aega hiljem peetud olümpiamängudel, kus tohivad koos mängida ainult ühe riigi tennisistid. Ent Rio de Janeiros kaotasid Williamsid üllatuslikult avaringis. Kuna Krejcikova ja Siniakova esindavad ka sama riiki, siis on nad kindlasti olümpial ühed suuremad kullapretendendid.