fbpx
Close

Tulemusel polnud tähtsust: Anett Kontaveidi lahkumismäng pakkus unustamatu elamuse!

Mäng on saanud läbi, sõbrannade viimane kallistus. / Foto: Igor Pissarev

Täismaja publikut aplodeeris Tondiraba jäähallis püsti seistes, kui Anett Kontaveit tuli oma karjääri lahkumismänguks väljakule koos hea sõbranna Ons Jabeuriga.

Nende karjäär on nii mõneski mõttes olnud võrdne, näiteks omavaheline seis 3:3 ja mõlemad on karjääri parimal nädalal olnud maailma edetabelis 2. kohal. Turniirivõite on Anettil tänase seisuga rohkem (6:5), aga samas on ju tuneeslanna mänginud suure slämmi turniiridel kolmes finaalis.

Juba esimesed punktid näitasid, et tennisistid on tulnud tõsiselt mängima. Jabeur püüdis Kontaveiti jooksutada, aga meie kauaaegne esireket pidas hästi vastu. Kuigi algul tegid mõlemad servimurde, läksid pallivahetused kogu aeg tihedamaks. Anett võitis punkte sellisel moel, et kindlasti tekkis küsimus, miks ta üldse lahkub? Kuid ei hakka seda siin enam arutlema, sest küllap on vigastus osutunud piisavalt tõsiseks ja teist otsust olla ei saanud.

Esimese seti lõpus murdis Jabeur siiski uuesti ja võitis seisul 5:4 viimase geimi, kus tal oli kolm settpalli ja Anettil viis murdepalli. Niisama ei antud täna midagi!

Teise seti algul jäi Anett serviga pisut hätta. Seisul 1:1 oli ta taga 15:40, aga päästis geimi ja pealtvaatajad rõkkasid. Ta tuli ka seisul 2:2 välja 15:40 kaotusseisust, aga selle servigeimi lõpuks ikkagi kaotas. Anett tundus väsinuna, sest tema ju enam täiskoormusega ei treeni, aga võitlusvaimu jätkus ja ta suutis seisul 3:4 vastase pallingu tagasi murda. Järgmise servigeimi lõpetas Anett ässaga, kusjuures eelmisel punktil jäi ässast paar millimeetrit puudu. Kuigi algul tundus, et pealtvaatajad on tulnud lahkumismängu vaatama ja austama sportlast, kes on pakkunud palju ilusaid hetki, hakati nüüd elama üha rohkem kaasa ka tulemusele. Mis siis, et väga suurt tähtsust see ei omanud.

Kuid loomulikult võitles ka Jabeur. Maailma kuuenda reketina ta ei tulnud Tallinna sõbrannale võitu kinkima. Samas kingitus ongi see, kui sa annad endast parima ega tee hinnaalandust. Kuigi Jabeur läks seisul 4:5 servigeimi juhtima, teenis Anett lõpuks ikkagi murdepalli. Kuigi esimene jäi realiseerimata, oli Jabeur geimi lõpus hädas serviga – ta ei saanud esimest pallingut kuidagi sisse ja teisel tegi korra topeltvea ning siis servis liiga nõrgalt. Teise murdepalli Anett võitis ja sett kuulus talle sama tulemusega 6:4.

Otsustava seti asemel mängiti tie-break kümne punktini. Selles geimis hakati algusest peale võitma punkte tõrjel. Alles seisul 5:4 sai Jabeur oma servil kaks punkti ja astus sammu võidule lähemale. Kuid Anett ei murdunud ja viigistas 7:7. Kuid Jabeur läks jälle ette 9:7. Publiku seast hüüti Anettile: “Nüüd või mitte kunagi!” Aga matšpalli ta päästa ei suutnud. Kuid usume, et tulemusel ei olnud täna tähtsust. Seda näitas lakkamatu ovatsioon, mis Anettile korraldati. Plaksutas ka Jabeur.

Kuigi ei mängitud otseselt tulemuse peale, olid ka karikad mängus. / Foto: Igor Pissarev

Võitja võttis vastu väikese karika ja esimese asjana ütles intervjuus Margus Ubale: “Üritan Anettile auku pähe rääkida, et ta tuleks suurde tennisesse tagasi!” Jabeur isegi lubas, et tuleb Tallinna mängima, kui siin turniir toimuks ja Anett kaasa mängiks.

Pisaraid tagasi hoides ütles Anett, et tal oli suur au mängida nii arvuka publiku ees sõbranna Ons Jabeuriga, kes pole ainult suurepärane tennisist, vaid ka inimene. Anett tänas ka kohtunik Kader Nounit ja lisas: “Mul on väga hea meel, et sain veelkorra Tallinnas mängida ja suutsin nii suure hulga pealtvaatajaid siia tuua.”

Margus Uba küsimusele, mis saab edasi, vastas Anett: “Tuleb esmaspäev ja siis teisipäev… Eks ma jätkan õpingutega ja tasapisi mõtlen, mida tegema hakata.”

Eesti Tennise Liidu president Enn Pant õnnitleb Anett Kontaveiti. / Foto: Igor Pissarev

Eesti Tennise Liidu president Enn Pant tänas Jabeuri ja ulatas talle suure roosikimbu. Siis pöördus Pant Anetti poole: “Aitäh selle eest, et oled Eesti rahvale ja kõigile tenniseinimestele pakkunud nii palju elamusi. Suur, suur elu on sul veel ees ja selleks soovin õnne!” Pant lisas, et Eesti Tennise Liidu juhatus otsustas eile, et Anett valitakse selle auliikmeks.

Kõnedega esinesid ka kultuuriministeeriumi, Tallinna linna ja Eesti Olümpiakomitee esindajad. Ja lõpuks tuli ka tõeline pärl tuntud naistemehe ja EOK presidendi Urmas Sõõrumaa suust: “Anett, sa oled üks väheseid naisi, kelle pärast ma olen mitmed ööd üleval olnud!”

Jätkame selle uudisega hiljem.

scroll to top