Tsitsipas andis tormihoiatuse: hoidke alt, Djokovic ja Nadal!

Stefanos Tsitsipas pärast üht oma vägevaimat võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5) esitas suurepärase partii Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis, kui alistas Andrei Rublevi (Venemaa, 13) 7:5, 6:2, 6:3.

Kümme päeva tagasi oli Tsitsipas kaotanud samale vastasele Hamburgi turniiri finaalis 4:6, 6:3, 5:7. Ja kreeklane oli ka täna kaotamas esimest setti, kui jäi murdega taha. Seisult 3:5 võitis Tsitsipas oma pallingu, aga järgmises geimis pidanuks sett lõppema, sest Rublev oli oma eelmises kolmes servigeimis kaotanud vaid kaks punkti. Kuid murrangu tõi tegelikult venelase enda kehv mäng. Võtmegeimis tegi ta kolm lihtviga ja Tsitsipas viigistas.

Sealtpeale oli tegemist ainult ühesuunalise liiklusega. Teises ja kolmandas setis oli Tsitsipase pallingugeimides seis 38:8! Ta võitis viimasest kuuest servigeimist viis nulliga! Samal ajal oli Rublevi palling kogu aeg ohus. Venelane loovutas kahes setis kokku kolm oma servigeimi, aga lisaks olid Tsitsipasel murdepallid veel kolmes geimis. Tsitsipas lõi tagajoonelt erakordse kindlusega nii taga- kui ka eeskäe poolelt. Rublev proovis siit ja sealt, sai ka üksikutel punktidel kuulda aplausi, aga need olid tõesti üksikud juhud.

Tsitsipase 35 äralööki ja ainult 17 lihtviga räägivad selget keelt agressiivsest, aga samas väga kindlast mängust. Teises setis tegi kreeklane ainult neli lihtviga. Rublevi numbrid polnud ka halvad – 25 äralööki, 23 lihtviga -, aga need ei paistnud lihtsalt silma Tsitsipase hiilguse taustal. Üks väga huvitav võrdlus on ka võrgus võidetud punktid: Tsitsipas 94% (17st 16) ja Rublev 35% (17st 6). Ehk siis võrgus käisid mehed võrdse arvu kordi, aga üks mees võitis seal kümme punkti . “Olen väga õnnelik, et suutsin mängu kontrollida ja targalt tegutseda,” ütles Tsitsipas Eurospordi reporteritele. “Hamburgis Andreiga mängides olin kuidagi pinges, aga täna suutsin sellest vabaneda.”

Tsitsipas jõudis suure slämmi turniiri poolfinaali teist korda. Nüüd, Pariisis, oli ta üks favoriite jõudmaks nelja parema hulka, eriti siis, kui kohe esimeses ringis langes tema tabelipoolel välja Daniil Medvedev (Venemaa, 4). Austraalias aastal 2019 oli kreeklane jõudnud poolfinaali üllatajana, kui ta võitis 1/8 finaalis Roger Federeri. Paraku sai Tsitsipas poolfinaalis Rafael Nadalilt vaid kuus geimi.

Nüüd tuleb Tsitsipase poolfinaalivastaseks tõenäoliselt Novak Djokovic (Serbia, 1), kelle veerandfinaal on kolmapäeva õhtul veel ees. Ja temaga on Tsitsipas tegelikult mänginud hästi, nende omavaheline seis on 3:3. Aga nad pole kordagi kohtunud slämmiturniiril.