fbpx
Close

Kenin ja Kvitova õigustasid asetust ja kohtuvad poolfinaalis

Sofia Kenin pärast veerandfinaali võitmist. / Foto: AP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste naiste üksikmängu tabeli alumises pooles said üllatused siiski järk-järgult otsa ja lõpuks jõudsid sealt poolfinaali tugevuselt teine ja kolmas tennisist.

Tugevus on muidugi tinglik, jutt on siiski kohtadest maailma edetabelis, kus Sofia Kenin (USA, 4) asub kuuendal ja Petra Kvitova (Tšehhi, 7) 11. kohal. Kuna mõlemad on ka varem suure slämmi turniiri võitnud, siis nüüd on kindel, et finaalis kohtuvad üks endine tšempion ja uus tulija.

Kvitoval ei olnud erilisi raskusi maailma 66. reketi Laura Siegemundi (Saksamaa) alistamisega 6:3, 6:3. Esimeses setis piisas Kvitovale ühest servimurdest, Siegemundil polnud isegi murdepalli. Teises setis läks mäng ägedamaks. Kvitova asus kaks korda murdega ette, Siegemund tegi tagasi ja seis oli 3:3. Aga nüüd algas Wimbledoni kahekordse meistri lõpuspurt – viimases kolmes geimis (neist kaks vastase servil) loovutas ta ainult kaks punkti.

Statistikas oli oluline number, et Kvitova võitis tõrjel 52% punktidest ehk rohkem kui Siegemund servil. Tšehhitar on tuntud agressiivse tõrjujana, aga just selle löögi sooritamisel teeb ta pahatihti ka vigu. Kuid tänases mängus tegi Kvitova enda kohta väga vähe (15) lihtviga ja selle kõrval 22 äralööki. Nagu arvata võib, oli Siegemund miinuses – 12 äralööki ja 20 lihtviga. Aga sakslanna oli niikuinii juba üle oma varju hüpanud, sealjuures algas Roland Garrosi avakohtumine talle õnnelikult kohtuniku abil võidetud setiga, sest Kristina Mladenovici tilkpall põrkas settpallil sakslanna poolel kaks korda, aga kohtunik seda ei märganud.

Keninil läks Danielle Collinsiga (USA, WTA 57.) raskemalt, aga lõpp oli isegi võimsam kui Kvitoval, kui ta alistas kaasmaalanna 6:4, 4:6, 6:0. Tänavuse Australian Openi võitja on tuntud kui mängija, kes leiab kõrgema käigu just olulistel hetkedel. Seekord oli tema jaoks oluline kogu otsustav sett, mille Kenin võitis punktidega 25:9. Võiks veel lisada, et viimase seti 25st punktist 14 tulid Keninile äralöökidega, mida ta mängus kokku tegi 38 ja Collins vaid 22. Kui välja arvata teise seti teine pool, kus Kenin seisult 3:2 kaotas kaks oma pallingugeimi, oli favoriidi mäng ülejäänud ajal üsna puhas ja efektiivne.

scroll to top
Inline
Inline