fbpx
Close

Treeneri sõnul ei mängi Simona Halep US Openil, kui piiranguid ei vähendata

Simona Halep Wimbledoni poolfinaalis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma naiste teine reket Simona Halep (Rumeenia) on “ühes paadis” meeste esireketi Novak Djokoviciga (Serbia), sest kumbki ei soovi karmide piirangute korral US Openil osaleda.

Tõsi, Halep ise pole sõna võtnud, tema eest rääkis treener Darren Cahill. “Piirangud on karmid. Igal mängijal on oma arvamus, kuidas need talle sobivad. Olen kindel, et Simona jaoks need piirangud ei sobi,” ütles Cahill.

Cahill lisas, et kuna lennud Ameerikasse toimuvad tennisistidele ühise reisiga, siis peab Halep veel enne lendama Rumeeniast mängijate kogunemispaika. “Lõpuks oled sa neli nädalat (Cincinnati turniir mängitakse võib-olla kaks nädalat varem samuti New Yorgis – toim.) samas hotellis ja saatjaks ainult üks inimene. Tavaliselt tulevad koos mängijaga füsioterapeut, löögipartner, füsiotreener ja üks või kaks tennisetreenerit. Nüüd sa viibid selles “mullis” üksi koos treeneriga ja pead olema valmis mängima tipptasemel. Usun, et selliste reeglitega tekib probleeme väga paljudel mängijatel,” ütles Cahill.

Djokovic oli varem öelnud, et tema tahaks igal juhul kaasa võtta vähemalt kolm abilist. “Saan korraldajatest aru, et neil on majanduslikel kaalutlustel vaja iga hinna eest turniir läbi viia. Küsimus on aga selles, kui palju mängijaid selliste tingimustega nõustub?” ütles Djokovic. Nagu oleme Tennisnetist saanud lugeda, on kolmanda/neljanda/viienda kümne tennisistid (näiteks britt Dan Evans ja ameeriklanna Danielle Collins) tippudega võrreldes eriarvamusel ja nemad oleksid valmis piirangutest hoolimata US Openil osalema.

Cahill lisas, et loodab koroonaviiruse ülemaailmse olukorra paranemist kahe kuu jooksul. “Me kõik tahame uuesti tööle hakata, seega loodame, et profitennis naaseb peagi. US Openi korraldajad teevad kõik, et see juhtuks. Mida aeg edasi, seda vähem piiranguid loodetavasti alles jääb,” ütles Cahill, kes loodab, et pärast turniiri väljakuulutamist hakatakse ehk viimaste võistluseelsete nädalate jooksul ka piiranguid leevendama, et kõik mängijad saaksid kohale tulla.

scroll to top
Inline
Inline