fbpx
Close

Djokovici seisukohad US Openi kohta ei meeldi Collinsile

– Danielle Collins | Foto: AFP/Scanpix

Maailma esireketi Novak Djokovici mõned avaldused leiavad resonantsi teiste profimängijate seas. Vaktsineerimist puudutav avaldus leidis ehk kõige rohkem vastukaja. Ei jäänud tähelepanuta ka tema avaldus US Openi kohta.

Serbia tennisist andis mõista meediale mõni päev tagasi, et võib US Openi vahele jätta: “Enamik mängijaid, kellega ma rääkisin, suhtuvad sinna minemise väljavaatesse üsna negatiivselt.” Djokovic on kritiseerinud muuhulgas nii karantiini nõuet kui abimeeskonna suuruse piirangut.

– Novak Djokovic | Foto: imago_images/Xinhua/Scanpix

Praegu on US Openi algus kavandatud 31. augustile. Järgmisel nädalal peaks USTA otsustama detailsemalt turniiri tingimuste üle. Esialgse otsuse kohaselt peavad tennisistid pärast riiki saabumist olema 14 päeva jooksul karantiinis. Samuti on koroonaviiruse tõttu piiratud juurdepääs mängijate tiimidele ja pealtvaatajaid suure tõenäosusega tribüünidele ei lubata. Teatavate piirangute tõttu valitseb paljude mängijate peas dilemma, kas nad saavad osaleda nii US Openil kui septembri lõppu planeeritud French Openil või valivad neist ühe.

Mulluste Austraalia lahtiste naiste üksikmängu poolfinalist ameeriklanna Danielle Collins (WTA 51.) reageeris Djokovici avaldustele üsna teravalt Instagramis: “See läheb vastuollu tema sõnadega, et 100 parimat mängijat peaksid aitama kolleege. Pärast veebruari ei mänginud keegi ega teeninud raha. US Open on suurepärane võimalus hooaja jätkamiseks. Nad kehtestavad piirangud, et osalejad tunneksid end turvaliselt. Meie kõigi jaoks on see suurepärane võimalus oma rahalist olukorda parandada, kuid maailma parim mängija ütleb, et talle ei meeldi reeglid tiimi vähendamise kohta ühe liikmeni. Djokovic on kohustatud toetama võistluste korraldamist ega tohi rikkuda kõike oma kolleegide ja tennisefännide jaoks.”

Collinsi arvamusest ei arva serblane tõenäoliselt suurt midagi. Ja mitte sellepärast, et tegemist pole esimese järgu tennisetähega, vaid ta püüab oma seisukohtadega tõenäoliselt mingilgi määral mõjutada korraldajate eelseisvaid otsuseid.

scroll to top
Inline
Inline