fbpx
Close

Toni Nadal: numbrite järgi on parim kas Federer või Djokovic

Onu Toni Nadal koos Rafaga 2017. aasta Roland Garrosi võidu järel. / Foto: Reuters/Scanpix

20-kordse slämmivõitja Rafael Nadali onu ja endine treener Toni Nadal on optimistlik, kui jutuks on Rafa võimalused kõige kõrgemas tipus veel kaasa lüüa ja triumfeerida taas suure slämmi turniiril.

“Ma arvan, et Federeri jaoks on see [suure slämmi turniiri võitmine] keerulisem, sest ta on 40-aastane ja tal on olnud mitmeid operatsioone. Rafaeli puhul aga olen kindel, et tal on jäänud veel kaks või kolm head aastat (Rafa on praegu 35-aastane – toim.). Olen veendunud, et tal õnnestub taas suure slämmi turniir võita. Siiski on reaalsus, et iga aastaga läheb see ülesanne raskemaks, noored tulevad kogu aeg lähemale,” sõnas Toni Nadal.

Hoolimata venelase Daniil Medvedevi hiljutisest USA lahtiste võidust usub Toni Nadal, et kõigil noorema põlvkonna tegijatel (nt Medvedev, Zverev ja Tsitsipas) on vaja veel tööd teha, et olla stabiilselt ja järjepidevalt kõrgel tasemel. “Nende probleem on keskmine tase. Kui [näiteks] Medvedev mängib hästi, on ta Nadali, Federeri või Djokovici tasemel. Halvasti mängides langeb tema tase aga veidi rohkem kui Novakil, Rafaelil või Rogeril. Kes suudab muutuda stabiilsemaks, on [noorema põlvkonna] parim,” ütles ta.

Kes aga on Toni arvates parim suurest kolmikust?

“Ma poleks kunagi osanud arvata, et nad saavutavad nii palju,” sõnas Toni enda sugulase ja Federeri kohta. “Federer teeb kõike hästi, me nägime [ammu], et temast saab üks ajaloo parimaid. Kui aga Rafa oli 23- või 24-aastaseks saades võitnud juba kõik suure slämmi turniirid, hakkasin mõtlema, et ta võib võita palju ja kerkida [samuti] üheks parimaks,” lisas ta.

Häid sõnu jagus hispaanlasel ka Novak Djokovici aadressil. “2007. aasta USA lahtistel nägin ma 18-aastast Djokovici (tegelikult oli Djokovic siis 20-aastane – toim.) mängimas [Juan] Monaco vastu ning riietusruumi jõudes ütlesin Rafaelile, et meil ​​on probleem, sest ma nägin väga head mängijat,” meenutas 60-aastane Toni Nadal.

“Kui vaadata numbreid, siis on parim kas Federer või Djokovic. Rafael on vigastuste tõttu vahele jätnud palju suure slämmi turniire. Ootame aga, kuni nende karjäärid saavad läbi ja vaatame siis, kes on parim,” lõpetas Rafa onu.

scroll to top