fbpx
Close

Tokyo olümpia naiste turniiril üllatused jätkusid: Sabalenka ja Swiatek langesid välja

Donna Vekic oli tänane üllataja. / Foto: AP/Scanpix

Tokyo olümpiamängudel selgusid naiste üksikmängus esmaspäeval 16 paremat, ent nende seas pole kolme tennisisti, keda loeti viie-kuue peamise medalisoosiku sekka.

Maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) kaotusest juba kirjutasime, kuid täna langesid välja ka Arina Sabalenka (Valgevene, 3) ja Iga Swiatek (Poola, 6). Sabalenka jäi Donna Vekicile (Horvaatia) alla väga tasavägises mängus 4:6, 6:3, 6:7. Suures kuumuses mängiti 2 tundi ja 35 minutit ja juba Tokyo kohta traditsiooniliselt võidab sellised mängud soojemalt maalt pärit tennisist. Otsustavas setis läks Sabalenka murdega ette, aga Vekic sai selle tagasi seisul 3:4. Tie-break’is tegi Vekic kaks minimurret ja juhtis oma servil 5:2. Veel mäng ei lõppenud, aga seisul 6:3 realiseeris Vekic teise matšpalli vastase servil.

Nagu eeldada võis, oli Sabalenkal lihtvigu tunduvalt rohkem – vastavalt 41 ja 20. Äralöögid võitis Sabalenka 52:27, jäädes seega lihtvigade/äralöökide summas neljaga plussi, kuid Sabalenka võitiski selles mängus neli punkti rohkem. Ent teatavasti see statistika mängu ei otsusta,

Swiatek jäi kindlamalt alla Paula Badosale (Hispaania 3:6, 6:7). Tulemuste põhjal jääb vägisi mulje, et Tokyo ilm ja suhteliselt aeglase põrkega kõvakate soosib tennisiste, kes armastavad pikki pallivahetusi ning hiilgavad vastupidavusega. Ka Swiatek jäi äralöökidega peale 32:22, kuid mängu ei võitnud. Lihtvigu kogunes poolatarile 38 ja Badosale 25. Sabalenka-Vekici mänguga analoogiline oli ka see, et teises setis (mis siin oli otsustav) tegi enne murde kaotaja ja hiljem võitja ning tie-break oli ühepoolne – Badosa läks juhtima 3:0 ja hoidis edu (7:4).

Petra Kvitova (Tšehhi, 10) ei olnud võib-olla nii suur favoriit, kui Sabalenka või Swiatek, aga üllatus oli tema 7:5, 3:6, 0:6 kaotus Alison Van Uytvanckile (Belgia) igal juhul.

Lisame veel, et Anett Kontaveidi alistanud Maria Sakkari (Kreeka, 14) sai kergelt 6:2, 6:1 jagu Nina Stojanovicist (Serbia). Siiski on tabeli alumine pool, kus paikneb ka Sakkari, favoriitidest tulvil, sest seal ei ole peale Swiateki kaotuse ühtki üllatust sündinud ning jätkavad ka Naomi Osaka (Jaapan, 2), Elina Svitolina (Ukraina, 4) ja Karolina Pliškova (Tšehhi, 5). Finalisti tulebki ilmselt otsida nende kolme pluss Sakkari seast. Seevastu tabeli ülemisel poolel on nüüd kõrgeima asetusega mängijatena konkurentsis Garbine Muguruza (Hispaania, 7) ja Barbora Krejcikova (Tšehhi, 8). Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste üksikmängus toimusid pooled 2. ringi kohtumised ja midagi üllatavat ei sündinud, sest kindla võidu said nii Novak Djokovic (Serbia, 1), Daniil Medvedev (Venemaa, 2) kui ka Alexander Zverev (Saksamaa, 4). Konkurentsis püsib ka Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), kes peab oma 2. ringi kohtumise teisipäeval (kui oodatav taifuun ajakava segi ei löö). Meeste tennises on täiesti reaalne, et kogu nimetatud nelik jõuab ka poolfinaali, samal ajal kui naiste tennises ei juhtu viimasel ajal kunagi, et kõik peamised favoriidid otsustavate mängudeni (Tokyos medalimängudeni) vastu peaksid.

scroll to top