fbpx
Close

Eesti U12 poisid pääsesid Euroopa finaalturniirile!

– Ken Ink ja Luukas Raudkivi / Foto: ETL

Suurepäraselt esines Eesti U12 poiste võistkond Dijonis Nations Challenge by HEAD (nii nimetatakse noorima vanuseklassi Summer Cupi) turniiril, kui pääses kahe parema hulka ja tagas sellega koha finaalturniiril.

Eesti kohtus edasipääsu otsustavas mängus teise alagrupi võitnud Austriaga ja saavutas juba üksikmängude järel üldvõiduks vajaliku 2:0 edu. Mõlemad kohtumised olid kolmesetilised: Ken Ink alistas Felix Raseri 6:3, 3:6, 7:5 ja Luukas Raudkivi Gabriel Niedermayri 4:6, 6:3, 6:1. Paarismängu austerlaste soovil ei peetud – kui on tegemist play-off matšiga, siis ei pea tingimata 2:0 edu korral edasi mängima. Eesti koondisse kuulus kolmanda liikmena Nikita Smirnov, kes osales just paarismängudes ja väga edukalt.

Finaalturniir peetakse sealsamas Dijonis 5.-8. augustini. Teise meeskonnana läks grupist edasi Prantsusmaa, kes oli alagrupimängus Eestit võitnud. Kahju ainult, et 7. augustil algavatel U12 klassi Eesti meistrivõistlustel Raudkivi, Ink ja Smirnov nüüd tõenäoliselt osaleda ei saa.

Hea oli ka see, et Eesti tüdrukud ei jäänud Rakovnikis võiduta, kui alistasid kohamängus samuti Austria tulemusega 2:1. Nora Olivia Adamson kaotas, kuid Kiira Paškov võitis ning koos saadi võit paarismängus. Kokkuvõttes tuli Eesti seitsmendaks, ent ei kaotanud ühtki kohtumist 0:3, mis tähendab, et taseme poolest parimatele palju alla ei jäädud. Tõsi, tõenäoliselt olid teise alagrupi tippnaiskonnad paremad, sest edasi läksid finaalturniirile Tšehhi ja Poola, kes alistasid vastavalt Eestiga samas grupis mänginud Šveitsi ja Moldova.

scroll to top