Teismeline kanadalanna võitis esimese WTA turniiri

Leylah Fernandez Monterrey turniiri võitjana. / Foto: EPA/Scanpix

Monterrey WTA 250 turniiril võidutses 18-aastane kanadalanna Leylah Fernandez, kellele see oli karjääri esimene WTA tiitel.

Turniiri jooksul mitte ühtki setti kaotanud Fernandez alistas finaalis Viktorija Golubici (Šveits) 6:1, 6:4. Kuigi Fernandez läks kiiresti 4:0 ette, oli hiljem mäng pigem tasavägine ja mitu geimi olid pikad. Maailma edetabelis tõusis Fernandez nüüd 72. kohale. Ta on Kanada teine reket Bianca Andreescu järel, sest varem esikümnesse kuulunud Eugenie Bouchard on hetkel alles 118. kohal. Mehhiko on seni Fernandezile õnnelik paik, sest eelmisel aastal jõudis ta Acapulcos esimest korda WTA turniiri finaali. Tõmmu neiu ei ole siiski Mehhikost pärit, vaid ta isa on sündinud Ekuadoris, ema aga Torontost pärit filipiinlanna.

Oleme ka võlgu Moskva WTA 500 turniiri finaali tulemuse, kuid seal midagi põnevat ei juhtunud, sest Darja Kasatkina sai eduseisul 6:3, 2:1 loobumisvõidu Margarita Gasparjanilt (mõl. Venemaa). Kasatkina võitis karjääri neljanda ja tänavu teise WTA turniiri ning kerkis edetabelis 42. kohale, millega ta on nüüd Venemaa neljas reket. Kasatkina kerkis TOP50 sekka pärast pooleteiseaastast vaheaega.