fbpx
Close
PAF.ee

Eesti naised kvalifikatsioonist läbi ei tulnud

– Maileen Nuudi mänguhoos / Foto: Toomas Kuum

Neli eestlannat osales kahe ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri kvalifikatsioonis ja kõigi saatus oli sama – nad võitsid esimeses kohtumise, aga kaotasid teise ning ei pääsenud valikturniiri otsustavale mängule.

Kõige napimalt kaotas Maileen Nuudi, kes ainsana osales Antalya turniiril. Ta jäi kvalifikatsioonis kolmandana asetatud Dorka Drahota Szabole (Ungari, WTA 686.) alla 7:5, 4:6, 8:10. Esimeses ringis oli Nuudi võitnud bulgaarlanna Ralitsa Aleksandrova kindlalt 6:1, 6:4.

Lissi Kubre, Maria Lota Kaul ja Saara Orav mängisid Sharm El Sheikhis. Kubre oli kolm nädalat tagasi samas suutnud läbida kvalifikatsiooni ja võita ka üks mäng põhiturniiril, mis andis talle koha (praegu 1177.) WTA edetabelis. Seekord jäi Kubre pidama teise ringi, kui kaotas britt Amarni Banksile 3:6, 3:6. Esimeses ringis oli Kubre võitnud Miriam Gondorovat (Slovakkia) 7:5, 7:6.

Maria Lota Kaul (WTA 1281.) võitis Helena Stevici (Prantsusmaa) pingelises mängus 4:6, 6:3, 10:3, aga kaotas siis valikturniiril neljandana asetatud Lauren Proctorile (USA, WTA 868.) 1:6, 1:6. Kaul teeb kaasa ka paarismängus, kus tema partner on endine maailma esisaja tennisist Tamira Paszek (Austria). Praegu 30-aastane Paszek on võitnud kolm WTA turniiri ja oli 2013. aasta veebruaris karjääri kõrgeimal 26. kohal.

Saara Orav võitis kvalifikatsiooni avaringis Adele Burato (Itaalia) 6:3, 6:3, aga sai kaotuse kvalifikatsioonis kolmandana asetatud Shelly Bereznyakilt (Iisraei, WTA 854.) 5:7, 1:6.

Nii mängib Eesti naistennisistidest sel nädalal Bratislavas ainsana põhiturniiril Elena Malõgina, kes sai sinna otse. Eelmisel nädalal oli Malõgina kaotanud veerandfinaalis otsustavas setis 5:7 16-aastasele Linda Noskovale (Tšehhi), kes hiljem turniiri võitiski. Maailma juunioride edetabeli 16. reket Noskova kaotas sel turniiril vaid kaks setti, ühe finaalis ja teise Malõginale.

scroll to top