Teises poolfinaalis kohtuvad Stefanos Tsitsipas ja Alexander Zverev

Stefanos Tsitsipas pärast Roland Garrosi poolfinaalis Alexander Zverevi võitmist. / Foto: Reuters/Scanpix

Madridi ATP Masters 1000 turniiril jõudsid lõpuks neljast esimesena asetatud mängijast poolfinaali kolm, sest tabeli alumisest poolest pääsesid edasi Alexander Zverev (Saksamaa, 2) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4).

Tsitsipasel oli raskem mäng, ta sai Andrei Rublevist (6) jagu kolmes setis 6:3, 2:6, 6:4. Kuigi Tsitsipas oli tervikuna oma pallingul kindlam, sest tema loovutas servigeimides 24 ja Rublev 34 punkti, õnnestusid murded meestel võrdselt – mõlemal kaks. Aga kreeklasel oli ka murdepalle pisut rohkem, vastavalt 7 ja 5. Kuid teises setis ei saanud Tsitsipas hakkama teise serviga (võitis 27% punktidest, matšis kokku 52%) ja Rublev kasutas ülekaalu. Lõpuks otsustas 3. seti eelviimane geim, kus Tsitsipas võttis ennast kätte ja murdis Rublevi servi nulliga. Venelasel oli veel võimalus murre tagasi võita, aga Tsitsipas päästis viimaseg geimi 15:40 kaotusseisust. Kreeklane võitis selles mängus 7 punkti rohkem (85:78) ja kogu see vahe ning rohkemgi tuli otse servist – Tsitsipas 10 ässa ja 1 topeltviga,. Rublev 5 ja 5.

Zverevi kohtumises Felix Auger-Aliassime’iga (Kanada, 8) oli kaks täiesti erinevat setti, ehkki mõlemad võitis Saksamaa mängija – 6:3, 7:5. Kuid esimene sett kestis 33 minutit ning teine tund ja 22 minutit. Esimeses setis polnud Zverevil serviga mingeid probleeme. Seisul 0:1 kaotas ta esimese punkti topeltveaga, aga pärast seda oma pallingugeimides kokku ainult kaks punkti. Seevasti teises setis tegi Zverev 8 topeltviga ja nüüd sai Auger-Aliassime kolmes geimis kokku neli murdevõimalust, aga kasutas neist ühe. Kuid Zverev oli juba läinud juhtima 3:0 ja seetõttu murdega ees, kui kanadalasel õnnestus ka vastase servigeim võita. Seisul 5:4 ei kasutanud Zverev kaht mtšpalli, aga murdis ikkagi servi seisul 6:5. Auger-Aliassime, kes Jannik Sinneriga (Itaalia, 10) oli mänginud tagajoonelt enda kohta lausa hiilgavalt, jäi seekord hätta, aga Zverevi vead hoidsid kanadalast teises setis mängus.

Kokkuvõttes oli Zverevi palling siiski hea, sest ta lõi esimest servi sisse 64% ja võitis sellelt 81% punktidest (Auger-Aliassime vastavalt 53 ja 81%). Teiselt servilt võitis Zverev 52% punktidest, kui aga maha võtta 9 topeltviga, siis 18st punktist 14 ehk 78%.

Tsitsipase ja Zverevi rivaliteet on viimasel ajal muutunud ägedaks, näiteks mullu Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis süüdistas Saksamaa mängija kreeklast liiga pikkade tualetipauside võtmises. Kuigi mõlemad on vene päritolu (Tsitsipas ainult ema kaudu), ei saa nad omavahel läbi. Aga tuleb tunnistada, et väljakul on suutnud Tsitsipas Zverevi üle mängida, sest ta juhib omavahelistes kohtumistes 7:3 ja liivaväljakul 3:0. Kreeklane on võitnud ka kaks kõige olulisemat mängu – 2019. aastal ATP finaalturniiri lõppkohtumise ja juba mainitud 2021. aasta Prantsusmaa lahtistel poolfinaali. Viimati alistas Tsitsipas Zverevi kolm nädalat tagasi Monte Carlo poolfinaalis 6:4, 6:2.