fbpx
Close

Anett Kontaveidi loos Rooma turniiril pole kiita

Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit ei ole tänavuse hooaja enamikel turniiridel saanud nautida kuigi head loosiõmne. Kui oled viiendana asetatud nagu Anett Rooma WTA 1000 turniiril, võiksid justkui oodata paremat, aga seekord paistavad ees vastased, keda Eesti esireket pole kordagi võitnud.

Avaringis on kaheksa kõrgema asetusega mängijat vabad, kuid teises ringis kohtub Anett kas Karolina Muchovaga (Tšehhi, WTA 67.) või kvalifikatsioonist edasipääsejaga. Muchova on pärast üsna pikka pausi mängimas esimesi turniire ja alles kogub vormi, kuid fakt on see, et tšehhitar juhib omavahelistes mängudes Kontaveidi vastu 2:0.

Kolmandas ringis on mitu võimalikku vastaseid, kelle seast ohtlikem on kindlasti Naomi Osaka (Jaapan. WTA 36.), kes samuti pole Anettile kaotanud (seis 5:0). Kuid konks on selles, et Osaka ise kohtub avaringis Sara Sorribes Tormoga (Hispaania), kes on olnud jaapanlannale ebamugav vastane (2:2, aga viimased kaks mängu on võitnud Sorribes Tormo, neist ühe äsja Madridi turniiril). Samas tabeliosas on veel Emma Raducanu (Suurbritannia, 10) ja Bianca Andreescu (Kanada). Ka neist emb-kumb on võimeline sellest nelikust 3. ringi jõudma, seega on Ametti (kui ta võidab 2. ringis) järgmist vastast väga raske ennustada.

Halb on ka see, et esinelikust sattus Anetti tabeliveerandisse maailma esireket Iga Swiatek (Poola), kellega ta kohtuks veerandfinaalis. Viimased kolm mängu on Anett Swiatekile kaotanud.

Vaadake Rooma WTA turniiri tabelit siit.

scroll to top