fbpx
Close

Carlos Alcaraz alistas maratonmängus ka maailma esireketi!

Carlos Alcaraz on sattunud võidusoonele. / Foto: Reuters/Scanpix

19-aastasest Carlos Alcarazist (Hispaania, 7) sai esimene mees, kes on liivaväljakul järjest võitnud Rafael Nadali (Hispaania, 3) ja Novak Djokovici (Serbia, 1). Selleks, et alistada maailma esireket, kulus Alcarazil 3 tundi ja 35 minutit, 38 geimi ja 265 punkti.

Kohtumise tulemus oli 6:7, 7:5, 7:6 ja seda enam väärib Alcaraz kiitust, et ta suutis mängu enda kasuks pöörata avaseti napi kaotuse järel. Mäng algas kohe Alcarazi murdega, aga seejärel oli esimses setis parem mees Djokovic. Ta kaotas järgmises viies servigeimis kokku vaid kaks punkti, aga samas oli Alcarazi serv pidevalt ohus. Kolmest murdepallist realiseeris Djokovic ühe, millega ta viis mängu tie-break’i. Seal oli serblane ees 6:2, siis teenis Alcaraz hiilgava tõrjega üle pika aja punkti Djokovici servil. Oma pallingu järel oli ta taga vaid 5:6, aga ei päästnud setti.

Noor hispaanlane on juba järgmisel nädalal kindlustanud kuuenda koha maailma edetabelis, ent esialgu veel kõrgemale ei tõuse isegi Madridi ATP Masters 1000 turniiri võitmise korral. Kuid publik sai elamuse täie raha eest. Ühe fänni käes võis näha plakatit kirjaga “Vamos Rafa (maha tõmmatud) Alcaraz!”. Võimalik, et selline sõnum on vanameistrile solvav, aga samas näitab, et hispaanlastel on olemas Nadali asemel uus mees, kes võib neile suuri võite kinkida.

Siiski ei saa öelda, et avasett olnuks kvaliteetne, sest Alcarazi eeskäelöögid läksid tihti pikaks ja tundus, et noormees kohati forsseeris üle. Mõlemad mehed jäid selles setis ka äralöökide/lihtvigadega miinusesse: Djokovic 7/11, Alcaraz 10/20.

Teises setis jäi Djokovic aga ootamatult passiivseks. Tema servigeimid ei olnud enam nii kindlad, ehkki Alcarazil oli seisuni 6:5 vaid üks murdepall. Hispaanlane oli selgelt domineerivam pool, aga mingil ajal tulid vead sisse ja ka Djokovic suutis rasketes seisudes paremini servida. Kuid seisul 5:6 servides sai maailma esireket ainult ühe punkti ja nii sett lõppes.

Otustavas setis pani Djokovic juurde, aga tema rünnakud ei toonud loodetud tulu, sest Alcaraz kaitses väga hästi ja jooksis raskeid palle välja. Hispaanlase äralöögid tulid palju hölpsamalt ja alates teises setist „peedistas“ ta kuulsat vastast pidevalt tilkpallidega. Djokovic hakkas küll kolmandas setis rohkem stoppe välja jooksma, aga ta ei teeninud sellest ikka punkte. Mingil viisil õnnestus mõlemal tulla servigeimides rasketest olukordadest välja, osaliselt aitas ka tõrjuja sellele oma vigadega kaasa. Kolmandas setis jäi Alcarazil kasutamata kuus ja Djokovicil kaks murdepalli, lisaks tulid mõlemad kahel korral välja 0:30 kaotusseisust.

Tie-break’is oli aga Alcaraz seekord algusest peale ees. Kaks korda võttis Djokovic minimurde tagasi, aga kolmandat enam mitte. Seisul 6:5 servides teenis Alcaraz punkti äralöögiga pärast vastase tõrjet ja võis juubeldada rõkkavate tribüünide ees. Seega lõppesid kaks tie-breaki täieliku viigiga – kumbki võitis ühe 7:5. Kuid tähtsama neist võitis Alcaraz.

Kokku võitis Alcaraz äralöögid 51:24, kuid tegi pea samavõrra lihtvigu rohkem (57:31). Kuna mõlemad jäid miinusesse, siis võib-olla ei saa seda heitlust nimetada hiilgemänguks, aga haruldane matš oli see ometi. Alcaraz ütles pärast mängu, et ei teagi, mille poolest ta oli Djokovicist parem. Ega ju eriti olnudki, kui punktid lõppesid Alcarazi kasuks vaid 134:131. „Ma ei oska öelda, mis oli meie vahe,“ sõnas võitja. „See oli nii tasavägine mäng. Tema oleks võinud murda mu servi teises setis, aga samas mul olid ka esimeses setis oma võimalused. Ausalt ma ei tea, millega ma olin parem.“ Alcaraz lisas, et praegu ta veel ei mõtle, milline saab olema tema tulevik: „Esialgu üritan saavutada tulemusi, võita mänge igal turniiril ja hoida sammu maailma parimatega.“

Siiski on fakt, et alates Miami turniirst on Alcaraz võitnud 16st mängust 15. Tema seis esikümne mängijatega on sel perioodil 6:0! Ainsa kaotuse sai Alcaraz Monte Carlo turniiri 2. ringis Sebastian Kordalt (USA). Paraku pole järjest Nadali ja Djokovici alistamine kindlustanud veel Alcarazile selle hooaja neljandat turniirivõitu. Ta ootab nüüd vastast Alexander Zverevi (Saksamaa, 2) ja Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 4) mängust. Ilmselt lõpeb see kohtumine pärast keskööd, sest Madridis on pidada ka naiste üksikmängu finaal.

scroll to top