Tallinki hallis nähti tõelist tipptennist, mis päädis Anett Kontaveidi napi võiduga

– Anett Kontaveit peale võitu / Foto: Igor Pissarev

Fed Cupi alagrupiturniiri teise päeva matši Eesti – Itaalia teises mängus nähti maailma tipptennist, milles Anett Kontaveit (WTA 22.) alistas Camila Giorgi (Itaalia 100.) 6:3, 4:6, 7:6.

Kõigepealt tuleks öelda, et Giorgi 100. edetabelikoht ei vasta kindlasti tema tegelikule tasemele. Itaallanna peaks olema vähemalt TOP50 mängija ja 16 kuud tagasi (2018 oktoober) oli ta edetabelis 26. Mäng algas mõlemapoolselt teravalt, ent samas olid nii Kontaveit kui ka Giorgi pisut ebakindlad pallingul. Oma servigeime kaotati järjest. Seisul 3:3 olid mõlemad loovutanud juba kaks pallingugeimi, eriti just itaallanna patustas topeltvigadega. Anett murdis uuesti eduseisuks 4:3 ja siis läks juba kindlalt setivõiduni.

Teises setis hoiti pallingut paremini ja mängutase veelgi tõusis. Giorgi lõi tagajoonelt isegi kõvemini kui Anett, aga Eesti esireket näitas kohati uskumatult head kaitset. Ta tuli väga hästi mängu tagasi seisuks 3:3, kui viigistas algul kaotatud servimurde. Ent sarnaselt esimese setiga oli ka nüüd 7. geim kaalukeeleks – Anett loovutas pallingu ja kaotas seti 4:6.

– Anett Kontaveit mänguhoos / Foto: Laura Lorette Takel

Otsustavas setis tuli Anetti serv suurepäraselt välja ja tänu ühele murdele ta juhtis 5:2. Aga just siis, kui head servi läinuks kõige rohkem vaja, mängis Anett ilmselt kogu kohtumise halvima geimi seisul 5:3. Aga õnneks see eestlannat ei murdnud. Küllap aitas kaasa ka kodupubliku skandeerimine, ent seisul 5:5 päästis ta oma servil seisu 0:30 ja tie-break’is võttis juhtohjad enda kätte. Itaallanna seevastu eksis otsustavatel hetkedel ja pärast tema kaht võrkulööki oligi seis Anetti kasuks 6:3. Realiseerida õnnestus teine matšpall.

– Camila Giorgi / Foto: Laura Lorette Takel

Statistika näitab, et Anett servis vastasest paremini – 7 ässa ja 4 topeltviga, esimese pallingu õnnestumiprotsent 69. Giorgil on vastu panna 6 ässa ja 11 topeltviga, esimene serv õnnestus ainult 44%. Itaallanna võitis esimeselt pallingult 78 ja Anett vaid 64% punktidest, aga just see, et Eesti esireket sai esimest pallingut lüüa märksa rohkem, aitas ta võidule. Muide, punktidega võitis Kontaveit ainult 106:105, ehkk +2 geimi eeldanuks enamat.

Eesti tennisepublik sai tõelise elamuse, paraku on asi matšivõidust siiski kaugel, sest Eesti – Itaalia seis on nüüd 1:1. Paarismängus esindavad Eestit Katriin Saar ja Valeria Gorlatš, kellele see on tänavuse turniiri debüüt, ent varem on nad mitmel hooajal koondisse kuulunud ja ka väljakul käinud. Itaalia peaks eestlannade vastu välja panema Jasmine Paolini (üksikmängus WTA 94.) ja Martina Trevisani (151..), kes on samuti puhanud.

Selles mõttes ei läinud itaallaste “kavalus” läbi, et Giorgi punkti ei toonud, aga eelis on ikkagi külalistel, sest nende paar peaks olema kogenum ja ka edetabeli põhjal tugevam.