fbpx
Close

Läti võitles visalt, aga jäi paarismängus USA-le alla

Anastasija Sevastova leidis Fed Cupil vahepeal kaotatud hoo. / Foto: AP/Scanpix

Läti oli lähedal suurüllatusele, kui Fed Cupi Maailmaliiga üleminekumängu teisel päeval võitsid Jelena Ostapenko ja Anastasija Sevastova kaht maailma esikümne mängijat.

Esireketite mängus kaotas avapäeva järel 2:0 juhtinud USA liider, värske Australian Openi tšempion Sofia Kenin Jelena Ostapenkole 3:6, 6:2, 2:6. Aga võib-olla isegi suurem üllatus oli Anastasija Sevastova 7:6, 3:6, 7:6 võit Serena Williamsi üle. Ostapenko on viimasel ajal kohati näidanud kõrget klassi, pealegi võis Kenin olla ka Australian Openist väsinud, kuid Sevastova on pikka aega vaevelnud madalseisus.

Sevastova juhtis avasetis Williamsi vastu kahe murdega 5:2, aga ameeriklanna viigistas. Tie-break kuulus siiski Läti tennisistile 7:5, kusjuures kaotusseisus ta kordagi polnud. Pärast teist setti, mille Williams võitis, oli üllatav see, et ameeriklanna oli murdnud Sevastova pallingu juba kaheksa korda ja lätlanna kuus korda. Ehk siis 21st servigeimist oli 14 (kaks kolmandikku!) lõppenud murdega. Aga otsustavas setis hoidsid mõlemad oma pallingut, isegi murdepalli ei olnud. Tie-break’is asus taas juhtima Sevastova ja võitis 7:4. Williams võitis selle mängu punktidega 113:105, aga kasu polnud. Peaaegu kõik statistilised näitajad olid ameeriklannal paremad.

Läti kangelaslikust võitlusest (nagu ka Anett Kontaveidi eilsest hiilgevõidust Elina Svitolina üle) siiski kokkuvõttes kasu polnud, sest paarismängus alistasid Kenin/Bethanie Mattek-Sands Ostapenko/Sevastova 6:4, 6:0. Matši lõpptulemus seega USA kasuks 3:2.

scroll to top