fbpx
Close

Eesti debütandid kaotasid paarismängu, Kontaveiti ja Malõginat hoiti homseks matšiks Austriaga

– Eesti Fed Cupi tiim pressikonverentsil / Foto: Igor Pissarev

Kuigi Eesti paar tegi neli servimurret, kaotasid Valeria Gorlatš ja Katriin Saar ometi Itaalia paarile Jasmine Paolini/Martina Trevisan üpris kindlalt 3:6, 2:6.

Nagu eelnevast jutust saab järeldada, võiris Eesti vaid ühe servigemi ja sellegi alles teise seti seisul 1:5, kui sisuliselt lootust enam polnud. Ka itaallased olid rohkem sellised tennisistid, kellele meeldis mängida tagajoonel ja servi tõrjuda, mistõttu tulemus oli loogiline. Aga võrgus olid külalised siiski osavamad, meie mängijad patustasid sageli nii sellega, et ei läinud õigel ajal vahele, kui ka sellega, et läksid, aga eksisid lendpallil või ei löönud ära.

Nii kaotas Eesti matši 1:2, kuid meeleolu naiskonna pressikonverentsil oli siiski rõõmsam kui eile, sest esiteks oli Itaalia tugevam vastane kui Kreeka ja teiseks täna ei kaotatud mänge nii napilt nagu Kreekale.

Anett Kontaveit nimetas oma kohtumist Camila Giorgiga kõrgetasemeliseks ja lisas: “Ta mängis jõulist tennist ja ründas rohkem, üritasin endast kõike anda, et saada veel üks pall väljakule ja panna ta lisalööki tegema. Tundub, et võitlesin ja mängisin kaitses hästi. Ilmselt stabiilsus mulle võidu tõigi. Ka otsustavas tie-break’is eksisin vähem.”

Kontaveit ütles, et enesetunne oli täna parem kui eilses matšis Kreekaga. Kuid natuke hakkas mängu lõpus tunda andma selg. “Otseselt kuskilt ei valuta, aga natuke läks selg kangeks. Kui veel otsa tulnuks näiteks kolm setti paarismängu, võinuks homme olla raske,” ütles Anett ja just sel põhjusel otsustaski kapten-treener Märten Tamla, et ei pane esireketit tänases paarismängus välja, sest kui homme kaotataks Austriale, poleks võit Itaalia üle midagi tähendanud. “Mõtlesin mitme variandi üle, keda paarismänguks valida. Arutasin ka Leenaga (Malõgina – toim) ja leidsime, et teda on Austria vastu üksikmängus rohkem vaja. Siis jäi mul valida veel kolme mängija vahel ja otsustasin välja panna Katriini (Saar) ja Valeria (Gorlatš), sest nad löövad kõvemini. Kuigi kaalusin ka Saara (Orav) varianti,” selgitas Tamla.

Treener lisas, et palus hoolealustel mängida nii julgelt kui võimalik. “Nad tegid seda, mida suutsid ja üldiselt jäin rahule. Seda küll tihti ei juhtu, et paarismängus nii palju oma pallingugeime kaotatakse, aga ma ei ütle, et tüdrukud servisid kehvasti. Vahel lihtsalt läheb nii,” arutles Tamla.

Saar ja Gorlatš mängisid koos paari esimest korda. Valeria naeris, et isegi Fed Cupi eelsetel treeningutel mängisid nad paari teineteise vastu. “Nii et see oli meie jaoks midagi uut, aga koostöö sujus päris hästi. Kaotasime sellepärast, et vastased tegid vähem vigu,” ütles Gorlatš. “Oleme ju mõlemad ikkagi pigem üksikmängijad,” lisas Saar.

Kuna B-alagrupi teises tänases mängus alistas Austria Kreeka 2:1, siis on nelikus selline seis, et Eesti võib ikka veel kerkida teiseks. Kui homme alistatakse Austria 3:0 ja Itaalia võidab Kreeka, siis ongi teine koht kindel. 2:1 võidu korral hakatakse lugema settide ja vajadusel geimide vahet.

Samas oleks teise koha korral edasipääs I grupist ikka problemaatiline, sest otsustavas mängus tuleks ilmselt kohtuda tugeva Ukrainaga, kes alistas täna Bulgaaria 3:0. Kui Eesti tuleb alagrupis kolmandaks, on tema jaoks turniir läbi ja lõpeb püsimajäämisega I gruppi, homse kaotuse korral tuleb pidada väljakukkumismatš Bulgaariaga.

scroll to top