fbpx
Close

Paarismäng läks Ukrainale, aga Eesti pakkus publikule elamuse

– Paarismäng on lõppenud / Foto: Igor Pissarev

Neli päeva kestnud Fed Cupi I grupi turniirilt Tallinki tennisehallis läksid edasi Maailmaliiga üleminekumängudele Ukraina ja Itaalia, aga Eesti tennisepublik võib saadud elamusega rahule jääda.

Otsustava matši otsustavas paarismängus võitsid Dajana Jastremska ja Marta Kostjuk üsna kindlalt Anett Kontaveidi ja Elena Malõgina 6:2, 6:0. Eesti mängijad murdsid Kostjuki servi seisuks 2:2, aga see oli ka viimane helge hetk. Natuke võis loota, et noorusliku särtsuga ukrainlannad (Jastremska on 19- ja Kostjuk 17-aastane) võivad liialdada vahelejooksudega ja mõnel korral nii läkski, aga tervikuna ei olnud Eestil midagi vastu panna. Seda enam, et Kontaveit oli neljast mängijast ainus, kes vaid pooletunnise puhkuse järel mängima tuli. Väsimus võttis võimust ja eks ka pingelangus pärast head võitu Elina Svitolina üle.

Kuid isegi parema esituse korral olnuks raske vastu saada Ukrainale, kes oma taseme poolest peabki kuuluma Maailmaliigasse. Ime üldse, et nad veel I grupis mängisid. Kui Jastremska on endale juba nime teinud, siis Kostjukki peeti Ukrainas 2-3 aastat tagasi isegi suuremaks talendiks, kui ta 14-aastasena võitis Australian Openi noorteturniiri (2017). Aga seni on tema tõusu pidanus siiski ootama ja hetkel on Kostjuk maailma üksikmängu edetabelis alles 167.kohal, millega ta on Ukraina 7. reket.

Peatselt avaldame ka kokkuvõtte Eesti naiskonna ja treeneri pressikonverentsist.

scroll to top