fbpx
Close

Valgevene alistas Madalmaad kõige napimalt Fed Cupi Maailmaliiga üleminekumängus

Valgevene esireket Arina Sabalenka Fed Cupil. / Foto: Fed Cup

Fed Cupi Maailmaliiga üleminekumängudes on laupäeva õhtuks selgunud seitse naiskonda, kes murdsid end Budapestis peetavale finaalturniirile.

Kõige napimalt selgus võitja matšis Madalmaad – Valgevene: alles paarismängu otsustava seti tie-break’is. Hollandlased olid valinud väljakukatteks saviliiva, mis pandi maha Haagi tennisehalli, sest väljas mängida Madalmaades (NB! Riik ei soovi, et teda nimetatakse Hollandiks nagu varem) mõistagi veebruaris ei saa.

Selline valik oli just peamiselt selleks, et anda Kiki Bertensile eelis Valgevene esireketi Arina Sabalenka vastu ja sellest oligi kasu: Bertens võitis 6:4, 6:4. Seejärel olid Madalmaad lähedal üldvõidule, sest Arantxa Rus alistas Aliaksandra Sasnovitši esimeses setis nulliga, kuid Valgevene teine reket siiski võitis 0:6, 7:5, 6:2. Nii otsustaski paarismäng, kus Sabalenka/Sasnovitš võitsid Bertensi ja Demi Schuursi 4:6, 6:3, 7:6. Tie-break’is ei juhtinud Madalmaad kordagi, aga Valgevene võitis alles neljandalt matšpallilt 10:8.

Paarismängus selgus võitja ka matšis Rumeenia – Venemaa, kus külalistiimi vedas alt maailma 38. reket Veronika Kudermetova, kes oli reedel kaotanud Ana Bogdanile (WTA 90.), aga täna ka Jaqueline Adina Cristianile (197.) 5:7, 3:6. Et aga esireketite mängus oli Jekaterina Aleksandrova Bogdanit võitnud 7:5, 3:6, 7:5, jäi matš paarismängu otsustada ning seal olid Anna Kalinskaja ja Anna Blinkova rumeenlannadest kindlalt üle.

Võrdse tulemusega 3:1 kodunaiskonna kasuks lõppesid matšid Hispaania – Jaapan, Slovakkia – Suurbritannia, Šveits – Kanada ja Belgia – Kasahstan. Vigastatud Bianca Andreescu ei tulnud Kanadal välja ka teisel päeval, aga kuna ta kuulus naiskonda, on tal nüüd roheline tee osavõtuks Tokyo olümpiast. Endiselt püsib aga alavormis Šveitsi liider, maailma viies reket Belinda Bencic, kes üllatuslikult kaotas 17-aastasele Leylah Annie Fernandezele (WTA 185.) 2:6, 6:7. Nii pidi kastanid tulest välja tooma Šveitsi teine reket Jil Teichmann. Saksamaa alistas võõrsil Brasiilia 4:0.

USA asus möödunud öösel Läti vastu 2:0 juhtima. Kui Sofia Kenin alistas Anastasija Sevastova kindlalt 6:2, 6:2, siis Serena Williams sai Jelena Ostapenkost jagu vaid 7:6, 7:6. Mängud jätkuvad Eesti aja järgi eeloleval ööl kell 1.30, kui Ostapenkol on veel viimane võimalus hoida Läti šansid elus, aga ta mängib äsjase slämmivõitja Keniniga.

scroll to top