fbpx
Close

Andrei Rublev üllatas ja juhib koos Novak Djokoviciga

Kui ei teaks, et tegu on Andrei Rublevi võidurõõmuga, võiks ka arvata, et karjub mees, kes on kukkumas kuskilt katuselt alla. / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiril Torinos asusid Punases alagrupis juhtima mängijad, kes on edetabelis tagapool aga üks neist, Novak Djokovic (Serbia, 7) on igal juhul favoriit.

Teine võitja Andrei Rublev (6) alistas aga kahe venelase matšis Daniil Medvedevi 6:7, 6:3, 7:6, kuigi raiskas ära palju eduseise. Aga ta ei murdunud ohtrast mahamängimisest ja võitis omavahelise mängu teist korda järjest. Medvedev oli aastatel 2019-2020 võitnud Rublevit kolm korda ja sai neljanda võidu mullu Australian Openil. Kuid eelmise aasta Cincinnati turniiril võitis esmakordselt Rublev ja nüüd kordas edu.

Esimeses setis juhtis Rublev 5:2, aga Medvedev sai murde tagasi ja viigistas 5:5. Tie-break’is juhtis Rublev juba 6:2, aga sellest ei piisanud. Medvedev võitis punkti vastase servil, kaks oma servil ja veel ühe vastase servil. Rublev sai veel ette 7:6, aga kaotas 7:9. Mängujärgses intervjuus meenutas Rublev, et oli sarnaselt kaotanud Medvedevile esimese seti ka 2020. aasta US Openil ja tookord sellest murdunud. Nüüd aga leidis Rublev, et kuna tegemist on alagrupiturniiriga, on tähtis võita kas või üks sett ja kaotus ei tähenda kohe kojusõitu. See mõte rahustas teda ja teises setis oli Rublev kindel, murdes kaasmaalase servi kahel korral.

Otsustavas setis oli Medvedev oma servil kindlam, kuid Rublev pidi päästma teises geimis murdepalli ja seisul 5:6 võitis ta pika geimi, kus vastasel siiski murdepalli ei olnud. Tie-break’i alustas taas paremini Rublev, kes nüüd juhtis 6:3, aga Medvedev võitis kaks punkti oma servil ja ühe vastase servil. Jälle läks Rublev ette 7:6, aga seekord tegi minimurde seisul 7:7 ja sai võimaluse veelkord üritada matšpalli oma servil. Seekord õnnestus ja Rublev oli tõeliselt vabanenud – võit tuli kõigi üleelamiste kiuste!

Medvedev lõi koguni 24 ässa Rublevi 8 vastu, kuid mõlema esimese servi õnnestumisprotsent oli võrdne – 71. Otsustavaks said hoopis teise servi punktid, mida Rublev võitis 57 ja Medvedev ainult 36%.

Djokovic kohtus Punase grupi edetabeliliidri Stefanos Tsitsipasega (Kreeka, 2). Serblasel õnnestus esimeses geimis murda Tsitsipase palling ja rohkem murdeid selles mängus polnudki. Esimeses setis jäid Djokovici avageimi kaks murdepalli ainsateks, aga teises setis oli lähemal Tsitsipas, kes omas murdepalli seisul 2:1. Hiljem hoidsid aga mõlemad servi kindlalt, kuid kreeklane mängis ebakindlalt tie-break’i seisul 1:2, kaotades servil mõlemad punktid. Ühe minimurde sai Tsitsipas tagasi, aga üks jäi ja Djokovic võitis 7:4.

Nüüd on nelja kohtumise ja üheksa setiga olnud ATP finaalturniiril 8 murret ehk vähem kui üks seti kohta. Torinos on kiire põrkega kõvakate, mis soodustab tugevaid servijaid ja lööjaid, aga samas võib see olla just vastupidi – kõvad servijad võidaksid oma pallingut igal kattel, aga nüüd on ka näiteks Djokovic ja norralane Casper Ruud, kes nii palju ässasid ei löö, samuti võimelised servi hoidma. Kumbki mees pole seni oma servi kaotanud. Tsitsipas võitis esmaspäeval ässad 9:3 ja äralöögid 25:23, aga lihtvigade suurem arv (23 vs 15) kallutas vaekausi Djokovici kasuks.

Viimase aja traditsiooni kohaselt ei panda ATP (ja samuti WTA) finaalturniiril enam alagrupimängude järjestust lõpuni paika, sest teises voorus peavad nüüd vastamisi minema avavooru võitjad ja kaotajad omavahel, et igal juhul säiliks intriig viimaseks vooruks. Nii kohtuvad Rohelises alagrupis teisipäeval kell 15 kaotajad Rafael Nadal (Hispaania, 1) ja Felix Auger-Aliassime (Kanda, 5) ning kell 22 võitjad Ruud ja Taylor Fritz (USA, 8). Mõlemad edasipääsejad selguda veel ei saa.

scroll to top