Casper Ruud kindlustas pääsu poolfinaali, Rafael Nadal langes välja

Casper Ruud ATP finaalturniiril. / Foto: AP/Scanpix

ATP finaalturniiril Torinos selgus teisipäeval Rohelises alagrupis võitja ja viimase koha omanik, kelleks olid vastavalt Casper Ruud (Norra, 3) ja Rafael Nadal (Hispaania, 1).

Nadal, kes ei ole karjääri jooksul kordagi ATP finaalturniiri võitnud. ei suutnud ka tänavu selle võistluse ajaks heasse vormi jõuda, sest pidas vahepeal pikema pausi lapse sünni tõttu. Isegi pikkades pallivahetustes ei olnud Nadal päris tema ise – jäi liiga passiivseks ega suutnud vastase mängu häirida. Teises voorus oli Nadali vastane Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5), keda nüüd juhendab Rafa endine treener Toni Nadal, hispaanlase onu.

Nadalil olid selles mängus oma šansid, aga murdepallidel servis Auger-Aliassime kindlalt. Kui kanadalane päästis esimeses setis seisul 3:3 kaks murdepalli, suutis ta järgmises geimis ise murda ja võita avasett. Ka teises setis oli pikki geime, aga ainsa murde tegi Auger-Aliassime. Nadal mängis halvemini just tähtsatel punktidel, mis pole talle omane. Kanadalane võitis 6:3, 6:4.

Õhtune mäng esimese vooru võitjate Ruudi ja Taylor Fritzi (USA, 8) vahel oli põnev. Esimeses setis oli ameeriklane siiski veel lahja, mängis ühe halva servigeimi ja tõrjegeimides Ruudile ohtlikuks ei saanud. Kuid Fritz parandas end teises setis. Tal oli kolm murdepalli juba seisul 1:0, aga lõpuks murdis Ruudi pallingu seisul 5:4.

Otsustavas setis oli vaid üks tasavägine geim, kus Ruud jättis seisul 2:2 kasutamata kaks murdepalli. Ühe murde päästis Fritz meisterliku lendpalliga hüppelt. Ülejäänud servigeimid võideti kindlalt. Otsustas seega tie-break, kus Ruud juhtis juba 5:1. Siis sai Fritz ühe minimurde tagasi, kuid seisul 6:4 oli Ruudil ikka võimalus lõpetada mäng oma servil. Kuid ta mängis selle punkti passiivselt ja Fritz viigistas 6:6. Kuid järgmisel punktil oli norralasel õnne võrgutripsuga, mis küll kohe ei otsustanud, aga lõi Fritzi rütmist välja ja ta eksis. Seisul 7:6 vormistas Ruud servil ikkagi võidu 6:3, 4:6, 7:6. Mõlemad mehed tegid lõpuks võrdselt 32 äralööki, aga lihtvigu Fritz 28 ja Ruud 23.

Kuna Ruud (2 võitu) ja Nadal (0) kohtuvad neljapäeval omavahel, on mõlema saatus selge, sest teises mängus, kus on vastamisi ühe võiduga Auger-Aliassime ja Fritz, saab üks neist Ruudi kätte, aga jääb temast taha omavahelise mängu kaotuse tõttu. Seega on otsustav vaid üks mäng, milles selgub Rohelise alagrupi teine koht.

Kolmapäeval on aga Punases grupis kell 15 vastamisi avavooru võitjad Novak Djokovic (Serbia, 7) ja Andrei Rublev (6) ja kell 22 kaotajad Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2) ja Daniil Medvedev (4).