fbpx
Close

Šveitslasest olümpiavõitja kritiseeris Djokovici isa

– Marc Rosset / Foto: Screenshot Youtube

1992. aasta Barcelona olümpiamängudel üksikmängus kuldmedali võitnud šveitslane Marc Rosset paotas suud, nagu paljud teisedki tuntud tennisistid varem, serblase Novak Djokovici kohta.

Maailma esireket Novak Djokovic on viimastel kuudel sattunud mitmet puhku ebamugavasse olukorda, eriti peale fiaskot Aadria tuuril.. Endine maailma esikümne mängija ja olümpial kulla võitnud šveitslane Marc Rosset jagas oma arvamust Bluewin.com-ile.

“Novak on huvitav inimene. Kõik kahtlevad tema sõnades, ükskõik mida ta ka ei ütleks. Isiklikult ma teda ei süüdista näidisturniiril juhtunus. Ma ei mõista inimese üle kohut, sest kõigil on oma motivatsiooniallikad ja veendumused. Kuid üldisest vaatevinklist jääb Novak mulle mõistatuseks.”

Kui Novakit Rosset ei kritiseerinud, siis serblase isa Srdjan sai täie rauaga: “Mulle ei meeldi tema isa ütlused. Teiste tennisistide kohta ei saa niimoodi öelda (muuhulgas arusaamatu kriitika Federeri ja Nadali suunal – toim.). Võttes arvesse viimaste päevade kronoloogiat, on tema isa sõnavõtud Federeri suunas vastuvõetamatud. Isegi kui te armastate oma poega rohkem kui midagi muud maailmas, ei õigusta miski sellist käitumist. See on rumalus. Kui mu isa nii käituks, oleksin talle vopse jaganud. Novaki isa rikub tennisemaailma.”

“Tal on raske populaarsuse aspektist konkureerida Roger Federeri ja Rafael Nadaliga. Ma saan aru kui masendav see talle on. Ta on maailma nr. 1 ja suurepärane mängija, kuid ta seisab silmitsi kahe legendiga,” lisas Rosset. “Kuid isa avalduste ja Aadria tuuri fiasko valguses ta plusspunkte avalikkuse ees ei kogunud. Ja mis kõige tähtsam, see ei tõsta tennise mainet.”

17-kordne Suure slämmi turniiri võitja Novak Djokovic on oma eksimuse pärast vabandanud. Sellele vaatamata seisab serblasel keeruline aeg ees, vastates üldsuse pakutud küsimustele.

scroll to top