Suure slämmi debüüdil veerandfinaali jõudnud Karatsev: olen valmis kõigiga võitlema!

– Aslan Karatsev / Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa tennisemängija Aslan Karatsevi imeline teekond Austraalia lahtistel jätkub. Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul alistas meeste maailma edetabeli 114. mees turniiritabeli 20. paigutuse, kanadalase Felix Auger-Aliassime`i 3:6, 1:6, 6:3,6:3, 6:4.

Tundus, et Margaret Court Arenal toimuv kohtumine saab Auger-Alissime`i kaoks olema kerge jalutuskäik, sest 20-aastane ja 193 sentimeetri pikkune kanadalane tuiskas 2:0 settidega juhtima.

Kuid Põhja-Osseetia päritiolu 27-aastane Karatsev arvas teisiti – tal polnud enam midagi kaotada.  Karatsev lasi pärast nii mõndagi võidetud punkti kuuldavale tõelise lõvimöirge ning triivis viimases setis seisul 1:1 saavutatud servimurdega matši võidusadamasse.

„Temaga oli alguses raske mängida. Auger-Aliassime on hea mängija, liigub kiiresti ja mul võttis kaks setti aega, enne kui suutsin oma rütmi leida,“ sõnas Karatsev.

„Ma panin sellesse matši endast absoluutselt kõik,“ lisas Venemaa mängija.

Mõlema tennisisti jaoks oli tegemist nende esimese viiesetilisele mänguga. Karatsev suutis matši teises pooles paremini külma närvi säilitada ning Auger-Aliassime oli see, kes hakkas rohkem lihtvigu tegema. Karatsev lõi oma esimese matšpalli kenasti eeskäe crossiga winneriks ja tõstis käed taeva poole.

Rekordid

Karatsevist sai esimene mängija pärast 1996. aastat, kes nüüdisaja tennises on suure slämmi turniiri debütandina veerandfinaali jõudnud. 1996. aastal tegi seda rumeenlane Alex Radulescu. Ühtlasi on Karatsev oma 114. edetabeli kohaga madalaima rankinguga meestennisist, kes pärast 1991. aastat Australian Openil kaheksa parema sekka jõudnud. Siis suutis seda täpsel edetabeli kohal olles Patrick McEnroe, kes jõudis poolfinaali välja, kus kaotas tulevasele tšempionile Boris Beckerile.

„Ma ei karda kedagi ja olen kõigiga valmis kohtuma,“ sõnas Karatsev, kes on üks kolmest 16 hulka jõudnud Venemaa tennisistist. Daniil Medevedev ja Andrei Rublev peavad oma kaheksandikfinaalid esmaspäeval.