Slaavi pidu Austraalias jätkub

– Grigor Dimitrov / Foto: Sipa Press/Scanpix

Bulgaarlane Grigor Dimitrov üllatas Australian Openi kaheksandikfinaalis mullust finalisti austerlast Dominic Thiemi ja liugles kaheksa parema hulka, kus kohtub teise suure üllataja, Venemaa esindaja Aslan Karatseviga.

18. asetusega Dimitrov näitas Rod Laver Arenal head füüsilist vormi ja võitis kolmanda paigutusega Thiemi pisut enam kui kahetunnises kohtumises näiliselt kergelt 6:4, 6:4, 6:0.

„Mõtlesin, et pean palli mängus hoidma ja kinni pidama oma mänguplaanist,“ ütles Dimitrov.

„Olin kogu kohtumise jooksul äärmiselt keskendunud. Olen väga õnnelik, et jõudsin siin veerandfinaali. Mul on turniiriks hea ettevalmistus, enne Austraalia lahtiseid nägin kõvasti vaeva ka väljaspool väljakut. Dominic on väljapaistev mängija ja naudin temaga mängimist.“

Bulgaarlane kohtub veernadfinaalis ATP edetabelis 114. kohal oleva Venemaa 27-aastase tennisisti Aslan Karatseviga. See matš on Dimitrovile kuues suure slämmi veerandfinaal.

Thiemil oli esimeses setis seisul 3:1 koguni kuus geimpalli, et 4:1 ette minna, kuid lasi Dimitrovi mängu tagasi. Thiemi lihtvigade arv kasvas ja Dimitrov võitis neli järgmist geimi ja võitis avaseti 6:4. Ka teises setis suutis Thiem 3:1 juhtima minna, kuid ilmutas ilmselgeid väsimuse märke. Küllap oli 27-aastase austerlase kontides veel viisetiline lahing austraallase Nick Kyrgiose vastu. Dimitrov kasutas selle osavalt ära ja murdis teise seti viienda ja üheksanda geimi ning viimases hoidis oma geimi koguni nulliga.

Viimane sett oli juba ühesuunaline liiklus. Austerlane suutis 21 minutit kestnud setis võita vaid viis punkti!

29-aastane Dimitrov tegi 25 äralööki, põmmutas 10 ässa, samal ajal kui Thiem eksis lihtsalt 41 korral ning sai oma 28 teiselt servilt vaid üheksa punkti.

Ka järgmistest tänastest kaheksandikfinaalidest jõuab veerandfinaali igal juhul slaavi juurtega mängija, sest omavahel kohtuvad Dušan Lajovic (Serbia)  ja Saksamaad esindav venelane Alexander Zverev ning Novak Djokovic (Serbia) ja Montenegros sündinud serbia päritolu kanadalane Miloš Raonic.