Kaks matšpalli päästnud Osaka: enne mängu kartsin, riskimine tasus ära

– Naomi Osaka / Foto: EPA/Scanpix

Austraalia lahtiste meistrivõistlustel peeti pühapäeva varastel hommikutundidel naiste kahkesandikfinaalides kaks tõelist põnevuslahingut, kus võitjakangelastena väljusid Serena Williams ning Naomi Osaka.

USA igiliikur Serena Williams alistas Valgevene pommitaja Arina Sabalenka kolmesetilises draamas 6:4, 2:6, 6:4 ja kohtub kaheksa parema naistennisisti seas kas rumeenlanna Simona Halepi või poolatari Iga Swiatekiga.

30 äralööki teinud Willams ütles, et on võidu üle õnnelik, kuid ta ootaski rasket matši.

39-aastane Williams lisas, et teises setis üritas ta lihtsalt mängus püsida. „Teises setis oli raske, kuid samas olid kõik geimid tasavägised.“ Varem polnud USA supertäht valgevenelannaga väljakul kohtunud. Kuigi pärast mullusügist French Openit on Sabalenka naistest kõige rohkem trofeesid võitnud, ei ole 22-aastasel Minskis sündinud atleetlikul valgevenelannal kordagi veel suurtel slämmidel õnnestunud ennast veerandifinaali  välja mängida.

Seitsmekordse Australian Openi tšempioni Williamsi viimane slämmivõit pärinebki just Austraaliast 2017. aastast.

Teise trilleri osatäitjateks olid Naomi Osaka ning hsipaanlanna Garbine Muguruza. Ettearvamatu ning metsikute pööretega mängust väljus võitjana jaapanlanna 4:6, 6:4, 7:5.

23-aastane jaapanlanna oli kaotuse äärel kolmandas setis seisul 3:5, 15:40. Kuid just siis suutis Osaka Tomb Raideri kangelanna Lara Crofti kombel endast kõik välja panna ning mängu uskumatu pöörde tuua.

„Kartsin tegelikult seda mängu, sest teadsin, et Muguruza mängib siin väga hästi. Otsustavatel punktidel pidin endasse vaatama ja riskima. Ma ei saanud palle lühikesesks jätta, sest teadsin, et need ta lööb kindlalt ära.“

Kuigi  Muguruza ei teinud midagi valesti, on mullune Austraalia lahtiste finalist hiilgevormis ning kui matši käigule tagasi vaadata, siis laskis ta käest võimaluse taas pärast 2017. aastat suurel slämmil triumfeerida.

Osaka mängib kaheksa seas 35-aastase Su-Wei Hsiehiga, kes põrmustas 19. asetusega Marketa Vondrousova Tšehhist 6:4, 6:2.