fbpx
Close

Noorte meistrivõistluste avapäeval mitu draamatilist lahingut, ei puudunud ka üllatused

– Aurelia Riga / Foto: ETL

Laupäeval alustati Tallinnas Kadrioru tenniseväljakutel Eesti noorte meistrivõistlustega. Esimestena sammusid võistlustulle U12 ja U16 noored tennisemängijad.

Ilmataat pidas Tennisnetile lubatust kenasti kinni ning Kadrioru kohal valitses ideaalne mänguilm.

U16 tüdrukute vanuseklassis oli päris mitu lahingut, mis algasid õige põnevalt. 14-aastane Katarina Brit Esken (USTA) ei andnud esimese setis Aurelia Rigale (Tallink City SK) erilist šanssi ning võitis avaseti 6:2. Teises ja kolmandas setis tuli siiski tunnistada kogenenuma mängija paremust. Riga ei loovutanud Eskenile enam ainsatki geimi, kuigi mängukulg päris nii ühepoolne ei olnud ning pääses järgmisesse ringi, kus kohtub Anette Klettenbergiga.

Esmaspäevases U16 tüdrukte turniiri teise ringi põnevusmatšis kohtuvad omavahel U14 MV tiitlisoosikud Grete Gull (Saaremaa TK) ja Laura Rahnel (Pärnu Kalevi TK). Esimene alistas Angelina Zhumadilova (EKSM) 6:1, 6:3, teine oli täpselt sama skooriga parem Emma Namnieksist (TC 2000).

Poiste U16 turniiri dramaatilisemates heitlustes olid vastamisi Henry Ink (USTA) ja Sten Hiiesalu (MK Tenniseklubi) ning Mathias Tempel (Tondiraba TK) ning David Mikeilaišvili (Tallink City SK).

Ink alistas viienda matšpalliga Hiiesalu kolmes setis 6:1, 3:6, 7:5, kusjuures viimases setis suutis oma Ink oma servi hoida kahel ja Hiiesalu vaid ühel korral. Ink ütles pärast matši, et võidu tõi stabiilsus.

„Ega Hiiesalu ei  mänginud täna kaugeltki oma parimat mängu,“ sõnas Ink. „Minagi polnud kõige teravam, kuid samas teadsin, et pean lõpus lihtsalt palli mängus hoidma,“ kommenteeris Ink võidumängu.

Ka Tempeli ja Mikelaišvili mängus oli draamat viimse hetkeni. Tempel võitis lõpuks pärast 4:6 kaotatud avasetti 6:0, 7:6 (4). Mikelaišvili oli kaotusest ilmselgelt löödud:“Ma ei tundnud esimese kahe seti ajal ennast kõige paremini. Jube palav oli ka, see segas mängimist. Ju ma ei olnud füüsiliselt nii pikaks lahinguks valmis,“ ütles Mikelaišvili.

Märksa rõõmsam Tempel ütles kaotatud avaseti kohta, et alustas vale taktikaga. “Alguses püüdsin mitte eksida, teises setis muutsin taktikat. Olin agressiivsem ning see tõigi  lõppkokkuvõttes edu.“

U16 poiste turniiri kergeks üllatuseks võib pidada ka viienda asetusega Erko Nigula (Pärnu Kalevi TK) alla jäämist Romet Moosarile (Tallink City SK) 6:7(5); 6:1, 6:4. Moosar kohtub esmaspäeval teises ringis Indrek Herman Raudkiviga.

Tüdrukute U12 pidi vigastuse tõttu turniiri pooleli jätma üks favoriite, teisena asetatud Kätriin Reinvald (Avantage). Tema vastane Karoliina Kuhi (USTA) pääses 4:6, 4:1 eduga järgmisesse ringi, kus kohtub Simona Ladvaga (Haapsalu TK). Kõik teised asetutud mängijad jõudsid teise ringi. Tennisnet soovib Kätriinile kiiret tervenemist!

Ka kuni 12-aastaste poiste turniiril üllatusi ei sündinud, seal pääsesid kõik asetatud mängijad teise ringi.

Homme Kadriorus üksikmänge plaanis ei ole. Homme peetakse paarismängude kaks esimest ringi.

Tänased tulemused leiad siit.

scroll to top