fbpx
Close

Saara Orav pääses Orange Bowlil põhiturniirile!

– Saara Orav. / Foto: Toomas Kuum

Saara Orav alustab sel nädalal maailma üht mainekamat noorteturniiri Orange Bowl põhitabelis, kui Eesti tennisist alistas kvalifikatsioonis kolm vastast.

Valikturniiril kümnendana asetatud Orav alistas kõigis ringides ameeriklannad: esmalt Grace O’Donnelli 6:3, 6:4, siis Bella Kirby 6:2, 6:0 ja otsustavas kohtumises Victroia Hu 2:6, 6:3, 10:6. Hu oli eelmises ringis väga kindlalt (6:1, 6:0) võitnud kvalifikatsioonis kolmandana asetatud hispaanlannat, seega ei olnud kindlasti tegemist kerge vastasega, ehkki Oraval on maailma juunioride edetabelis kõrgem edetabelikoht (297.).

64 mängijaga põhitabelis kohtub Orav avaringis 17-aastase Emma Jacksoniga (USA), kes on maailma neidude 99. reket. Jacksoni parim tulemus sel aastal on finaalipääs ITF-i juunioride esimese kategooria turniiril Ekuadoris.

Orange Bowlil, mis on rahvusvahelistest noorteturniiridest tähtsuselt viies (nelja juunioride slämmiturniiri järel) teeb kaasa ka neidude maailma esireket Diane Parry (Prantsusmaa). Ilmselt seda fakti Eesti tennisesõbrad enamasti teavad, aga hea on meelde tuletada, et 2011. aastal võitis Orange Bowli Anett Kontaveit ja noormeeste turniiri samal aastal praegune maailma neljas reket Dominic Thiem (Austria).

Mullu võitis Orange Bowli neidude turniiri tollal 14-aastane Cori Gauff (USA), kes on nüüd WTA edetabelis 68. kohal. Noormeeste Orange Bowli võitja oli aga eelmisel aastal soomlane Otto Virtanen.

Orange Bowli varasematest võitjatest kuuluvad praegu maailma esikümnesse kolm tennisisti – lisaks Thiemile naiste viies number Bianca Andreescu (Kanada), kes võitis selle turniiri aastal 2015 ja iginoor Roger Federer (Šveits), kes võitis Orange Bowli aastal 1998.

scroll to top