fbpx
Close

Kõik neli Eesti naist pääsesid Vilniuses põhiturniiirle

– Valeria Gorlatš mängis Vilniuse kvalifikatsioonis veenvalt. / Foto: Toomas Kuum

ITF-i W15 turniiril Vilniuses said kvalifikatsioonist alustanud neljast Eesti naisest põhiturniirile kolm, aga lõpuks ka neljas lucky loser’ina.

Valeria Gorlatš (kvalifikatsiooni 12. asetus) ja Polina Ramenskaja (14) ei loovutanud kahele vastasele settigi. Gorlatš alistas Alena Balraševskaja (Valgevene) 6:2, 6:2 ja Diana Maria Mihaili (Rumeenia, 5) 6:2, 6:0 ning Ramenskaja Kristina Vozniaki (Ukraina) 6:0, 7:5 ja Adesuwa Osabuohleni (USA) 7:5, 6:2. Saara Orav (13) võitis Natalia Fehri (Šveits) 6:1, 6:1 ja siis märksa põnevamas mängus Caroline Vernet’ (Prantsusmaa, 6) 3:6, 6:3, 10:5.

Ainult Maria Lota Kaul (3), kes oli kvalifikatsiooni avaringis vaba, kaotas Emilija Tverijonaitele (Leedu) 6:7, 1:6, kuid osutus nö õnnelikuks kaotajaks (lucky loser), kes ühe viimasel hetkel põhiturniirist loobunud mängija asemel tabelisse loositi.

Neil, kes võitsid kvalifikatsioonis kõige kindlamini, põhiturniiril loosiõnne polnud – Ramenskaja kohtub avaringis neljandana asetatud venelanna Jekaterina Makarovaga (kunagise maailma esikümne mängija nimekaim, mitte tema ise) ja Gorlatš Anita Husariciga (Bosnia, 7). WTA edetabelis paiknevad vastased vastavalt 544. ja 780. kohal. Kaul sai endale vastaseks Francesca Curmi (Malta, WTA 1163.) ja Orav samuti kvalifikatsioonist edasi pääsenud Emily Welkeri (Saksamaa, WTA 1345.).

Paarismängus teevad eestlannadest kaasa Kaul ja Orav, kelle partnerid on vastavalt Welker ja Tverijonaite.

scroll to top