Eesti meistrivõistlustel selgusid üksikmängu veerandfinalistid, ainus üllataja Liisa Varul

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti meistrivõistlustel selgusid täna üksikmängude 2. ringi kohtumistes kõik veerandfinalistid. Enamik mänge lõppes ühepoolselt soosiku võiduga, kuid oli ka pisut põnevamaid lahinguid, millest ühes üllatas 16-aastane Liisa Varul 6:3, 6:3 võiduga Maileen Nuudi (3) üle.

“Ma ei olnud temaga varem kohtunud, läksin lihtsalt mängima ja andma endast parimat, mingeid erilisi ootusi ei olnud,” rääkis Varul, kes mingil määral pidas ka ise tulemust üllatuseks. “Kuna teadsin, et ta on agressiivne mängija, aga minul on jälle kaitse väga hea, siis püüdsin tal eelkõige ründamise raskeks teha ja punktid võimalikult pikaks ajada.” Varul jäi saavutatuga rahule. “Võib-olla mõnes olukorras võinuksin olla agressiivsem, aga kaitses olin hea,” tunnistas Varul. “Päris raske oli võidelda, sest kuum ilm hakkas juba teise seti algul mõju avaldama.

Naiste üksikmängus pidas teise pikema mängu täna Varuli veerandfinaalivastane Maria Lota Kaul (6), kes oli algul hädas Polina Ramenskajaga, kuid leidis rohtu ja võitis 2:6, 6:0, 6:3. Seevastu neli mängijat said väga kerge tööpäeva – Elena Malõgina (1), Saara Orav (8) ja Sofia Chekhlystova ei loovutanud geimigi, Anet Angelika Koskel kaotas ainult ühe geimi. Neist pisut rohkem läks võitmiseks aega Lissi Kubrel (4) ja Helena Narmontil (5).

Veerandfinaalides kohtutakse tabeli järjekorras selliselt: Malõgina – Narmont, Kubre – Koskel, Varul – Kaul ja Orav – Chekhlystova. Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste üksikmängus ei pidanud tiitlikaitsja Vladimir Ivanov (1) üldse väljakule tulema, sest tema vastane Marten Murrand loobus tuharalihase vigastuse tõttu. Kenneth Raisma (2) ei loovutanud ühtki geimi, Siim Troost (6) ja Andreas Sillaste vaid ühe. Seevastu veel üks favoriit Mattias Siimar (3) kulutas Alex-Andre Ojassalu võitmiseks kolm setti, ehkii lõpp oli siiski kindel – 6:3, 5:7, 6:0. Ojassalu tunnistas, et kolmandas setis ta väsimuse tõttu enam ei jõudnud.

Siimar ei olnud enda peale pahane seti kaotamise pärast. “Ta mängis selles setis ka päris hästi ja kuna ma ise ei ole sel suvel palju mänginud, siis mõnes mõttes oli isegi hea, et sain enne kõvemate vastastega kohtumist rohkem aega väljakul veeta,” ütles Siimar. “Hea oli ka see, et otsustavas setis suutsin ennast kokku võtta.”

Küsisin ka Siimarilt, kas Ivanovi on võimalik Eesti meistrivõistlustel alistada, mees ei ole 2012. aastast saadik kordagi kaotanud (2017 tuli meistriks Kritsjan Tamm, aga Ivanov ei mänginud kaasa). “Ivanov ei ole ju Roger Federer muruväljakul, eks teda on ikka võimalik võita,” naljatas Siimar. “Ta on eestikatel viimastel aastatel väga hästi mänginud, kuid ma ei näe põhjust, miks keegi ei võiks teda alistada.”

Päris kaua mängis ka Karl Kiur Saar (4), kes tundus Erko Nigula vastu pisut loiuvõitu ja püüdis võib-olla jõudu tagasi hoida, ent seda pikemaks mäng läks ja lõpptulemus oli 6:4, 6:4.

Meeste üksikmängus on sellised veerandfinaalpaarid: Ivanov – Johannes Seeman (8), Siimar – Troost, Sillaste – Saar ja Ronan Vahtras – Raisma. Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Teisipäevane võistluspäev algab kell 10 meeste kohtunistega, naiste mänge arvatavasti enne kella 11.30 ei alga, Vaadake teisipäeva ajakava siit. Suure tõenäosusega ilm tennisemängu ei sega, kuid homme on ca 10-15% šansse, et vihma mõnel pool sajab. Kuid suuremat sadu ei ole oodata meistrivõistluste lõpuni.