Naiste poolfinaalides kohtuvad Malõgina – Koskel ja Kaul – Chekhlystova

– Sofiya Chekhlystova. / Foto: ETL

Kolm varasemat Eesti meistrit püsivad veel konkurentsis naiste üksikmängus. Elena Malõgina (1) jätkas tiitli kaitsmist suhteliselt kindlalt.

Suhteliselt sellepärast, et mängus Helena Narmontiga (5) jäi Malõgina avasetis 3:1 eduseisust taha 3:4, aga seejärel võitis viimasest 11st geimist 9 ja lõpptulemus oli 6:4, 6:2. Narmont tegi päris efektseid äralööke, aga stabiilsus jättis soovida. Teises setis suutis juba Malõgina mängu kindlamini kontrollida ja ka ise initsiatiivi haarata. Kõrvalt võis tunduda, et mäng oli vigaderohke, aga Narmonti treener Alti Vahkal arvas, et tema hoolealune andis Malõginale piisavalt hea lahingu ja lõpuks tugevam ikkagi võitis.

Anet Angelika Koskel on alistanud nüüd kaks asetatud mängijat, kui ta tänases veerandfinaalis sai eduseisul 6:4, 4:1 loobumisvõidu Lissi Kubrelt (4). Kuna Kubre pidi vigastuse tõttu turniiri lõpetama, ei saanud ta välja tulla ka paarismängus ja poolfinaalis andis koos Andrea Rootsiga loobumisvõidu Malõginale ja Sofia Chekhlystovale.

Teist päeva järjest kaotas avaseti Maria Lota Kaul, aga teist korda järjest tuli ta sellest ka välja. Kaul alistas täna Liisa Varuli 2:6, 6:1, 6:3, kusjuures eilne tulemus Polina Ramenskajaga oli Kaulil erinev vaid selle poolest, et siis võitis ta teise seti 6:0. “Mul on tihti olnud alguses raske käima saada,” tunnistas Kaul. “Täna oli esimeses setis tunne tegelikult päris hea, aga kogu aeg lõin ühele või teisele poole paarikümne sentimeetri võrra auti. Teises setis püüdsin rohkem ennast suruda ja innustada ning löögid hakkasid ka minema. Plaan oli olla kogu aeg agressiivne, aga algul see lihtsalt ei õnnestunud.” Märkimisväärne on see, et Kaul lõi viimases paaris geimis lausa 5-6 äralööki järjest. Ta oli lõpus tõesti suurepärases hoos, kuigi oli ka otsustava seti algul 1:3 taga.

Viimasena lõppenud veerandfinaalis näitas head võitlusvaimu Chekhlystova, kes oli Saara Orava (8) vastu esimeses setis 1:5 taga, aga võitis mängu 7:5, 6:4. Nii kohtuvad ühes poolfinaalis 2015. aasta meister Kaul ja 2017. aasta meister Chekhlystova, kes mõlemad teenisid oma tiitli 15-aastaselt. Esialgu jõuab siiski üks neist finaali ja teine tiitel jääb veel ühe mängu kaugusele. Mullune meister Malõgina peaks olema selge soosik poolfinaalis Koskeli vastu. Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Üksikmängude poolfinaalid peetakse homme, aga seekord alates kella 14st. Vaadake ajakava siit.