fbpx
Close

Ruud võitis taas Runet, Zverev jõudis sinna, kus mullu pooleli jäi

Alexander Zverev jõudis Pariisis kolmandat aastat järjest poolfinaali. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Kolmapäeva hilisõhtul selgusid Prantsusmaa lahtistel viimased poolfinalistid, kelleks osutusid Alexander Zverev (Saksamaa, 22) ja Casper Ruud (Norra, 4).

Mõlemad jõudsid poolfinaali ka eelmise aasta turniiril. Võiks öelda, et mullused poolfinalistid tegid isegi sajaprotsendilise tulemuse, sest ülejäänud kaks eelmise aasta esineliku mängijat, Rafael Nadal ja Marin Cilic, tänavu üldse kaasa ei mänginud.

Zverevile oli eelmise aasta poolfinaal õnnetu. Seisul 6:7, 6:6 Nadali vastu vigastas ta raskelt hüppeliigest ja naasis alles aastavahetusel United Cupil. Senise viie kuu jooksul mängis Zverev enda kohta keskpäraselt, aga lõpuks tegi Roland Garrosis ikka hea tulemuse. Zverev on Pariisis poolfinaalis isegi kolmandat aastat järjest ja ta saab nüüd jätkata täpselt sellest kohast, kus mullu pooleli jäi.

Kolmapäeval alistas Zverev turniiri üllataja Tomas Martin Etcheverry (Argentiina, ATP 49.) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4. Murrang tuli kolmanda seti alguses. Seisult 0:2 võitis Zverev viis geimi järjest ja hoidis sama taset ka neljandas setis. Sakslane ei mänginud nii hästi kui 1/8 finaalis Grigor Dimitrovi vastu, aga Etcheverry vastu piisas vähemast.

“Alati, kui ma suure slämmi poolfinaali jõuan, olen õnnelik,” ütles Zverev. “Aga turniir ei ole veel läbi, loodan, et mul on ees veel kaks mängu.” Zverev rääkis ka oma vigastusest: “Seitse kuud ei saanud üldse mängida. Kui tulin tagasi, mängisin kolm-neli kuud läbi valu. Ma ei suutnud liikuda selliselt nagu soovinuks.”

Päeva nael oli siiski “Skandinaavia lahing”, kus mängiti ka selle Põhja-Euroopa piirkonna parima nimele. Ruudi ja Holger Rune (Taani, 6) mängu võitja oleks järgmisel nädalal parim skandinaavlane. Ruudi jaoks see tähendanuks tiitli säilitamist, aga Runel oli võimalus see endale napsata.

Paraku alustas Rune mängu kohutavalt. Seisuni 1:6, 0:2 oli Taani noormehe mäng ikka väga hale. Esimeses setis tegi ta 5 äralöögi kõrval 18 lihtviga. Kui liita juurde teise seti avageim, oli Rune nelja servigeimi jooksul teinud juba 7 topeltviga! Teist setti Rune enam päästa ei suutnud, kuigi mäng natuke paranes. Aga 20-aastane taanlane on selline tennisist, kellel on alati palju juurde panna. Ta on Ruudiga võrreldes mitmekülgsem ja lööb kõvemini. Noorema mehe ootamatu “ärkamine” ehmatas Ruudi kolmandas setis ja selle norralane kaotas 3:6.

Selgelt kõige kõrgetasemelisem oli neljas sett. Ruud on stabiilne mängija, kes oma taseme mängib peaaegu alati välja, aga kui vastane on teravam, siis sellest vahel ei piisa, Seekord aga piisas, et Ruud hakkas neljandas setis natuke rohkem riskima, olles endiselt kiire ja täpne. Ühe murde ta teenis ja see tähendas 6:1, 6:2, 3:6, 6:3 võitu.

Pärast viletsat algust jõudis ka Rune äralöökide/lihtvigadega plussi 48-47. Kuid Ruudil oli see pluss suurem (32-29) ja lisaks norralane sundis vastast tunduvalt rohkem eksima (44 vs 23). Selge, et Ruudi võit oli teenitud, aga Rune mängis tõsiselt ainult 2,5 setti. Kui nii palju algul ära annad, on võrdsete mängus raske tagasi saada.

Zverevi ja Ruudi omavaheliste mängude seis on 2:1 Saksamaa tennisisti kasuks. Kuid kõik nende senised kohtumised on peetud kõvakattel ja viimasest on 14 kuud möödas. Seega ei saa seisu 2:1 kuigi tõsiselt võtta.

Maailma jooksvas edetabelis on Ruud nüüd viies ja Rune kuues, nende jõudude vahekord enam ei muutu. Kui aga Ruud jõuab finaali, tõuseb ta Stefanos Tsitsipasest mööda, kuigi õigem oleks öelda, et taastab Prantsusmaa lahtiste eelse seisu, sest jooksvas tabelis võetakse eelmise aasta punktid enne maha. Ruud aga jõuaks finaaliga nulli ja nii jääkski 4. kohale. Zverev on hetkel 23., aga poolfinaali võitmisel tõuseks 18ndaks.

scroll to top