Malõgina sai väga hea võidu, Kanepi loobus pärast avasetti

Elena Malõgina Caserta turniiril. / Foto: Tennis Club Caserta Facebook

Caserta ITF-i W60 turniiril pääses Eesti mängijaist veerandfinaali Elena Malõgina, aga esimesena asetatud Kaia Kanepi andis pärast avasetti vastasele loobumisvõidu.

Malõgina vastane oli maailma 175. reket Nuria Brancaccio (Itaalia, 4), kes pealegi mängis oma kodumaal. Aprilli algul oli Brancaccio pääsenud Bogota WTA 250 turniiril veerandfinaali. Kuid Malõgina võitis 22-aastase itaallanna koguni 6:3, 6:2. Malõgina ei kaotanud selles mängus ühtki servigeimi ja ise murdis vastase servi kolmel korral. Eesti kolmas reket lõi esimest servi sisse 75% ja võitis esimeselt pallingult 64% punktidest, mis ei ole väga palju, aga Malõginat aitas teine serv millelt ta võitis 14st punktist 13 (93%!).

Caserta turniir on nii tugev, et Malõgina veerandfinaalivastane pole sugugi kergem – maailma 243. reket Hailey Baptiste (USA), kes mullu märtsis oli 119. kohal.

Kanepi kohtus 18-aastase Georgia Pedonega (Itaalia, WTA 619.). Eestlanna läks 0:2 pealt 4:2 ette, aga vastane viigistas. Kumbki oli sel hetkel teinud kaks murret. Kuid ilmselt vaevas Kaiat mingi vigastus, sest kui ta oli kaotanud pika mängu järel servigeimi ja sellega seti 5:7, andis ta alla.

Õhtuses paarismängus kaotas Malõgina koos Tamara Curoviciga (Serbia) kolmandana asetatud paarile Jessy Rompies (Indoneesia)/Prarthana G Thombare (India) 4:6, 3:6.