Romet Moosar: turniirivõit tuli oodatust raskemalt

– Romet Moosar / Foto: Facebook

Läinud nädalavahetusel peeti Tallinki tennisekeskuses P14 GP turniir, kus tugevamas grupis võitis esikoha Romet Moosar. Tallinna Prantsuse Lütseumi kaheksanda klassi õpilane oli kokkuvõttes eduka turniiriga väga rahul.

Tee turniirivõidule polnud aga sugugi kerge jalutuskäik, sest 14-aastane Moosar sai juba veerandfinaalis ootamatult tugeva vastupanu osaliseks. Võit Indrek Herman Raudkivi üle tuli numbritega 6:3 6:3 ning otsustavaks sai Moosari stabiilsus pikkade geimide otsustavatel punktidel. Treener Alo Ojassalu kasvandik Moosar ise hindas raskeimaks matšiks poolfinaali Henry Inkiga. Ink oli ka ainus, kes suutis ka Moosarilt seti võtta. Finaalipääsu kindlustasid võidunumbrid 6:3 4:6 6:0.

Finaalis alistas Moosar Lukas Kristiansoni 6:4 6:3. Kristianson oli varem mõningase üllatusena poolfinaalis parem Robert Raagist 6:4 6:0.

Moosar rääkis, et turniiri käigus oli nii positiivset, kuid tulid esile ka nõrgemad mängija omadused.

„Üldiselt pean oma parimaks küljeks servi ja ka tagakäsi on tavaliselt minu parimaks relvaks,“ rääkis turniiri võitja, kes harjutab nädalas neljal korral grupitreeningutel ning korra kindlasti ka iseseisvalt.

Tugevama grupi lohutusturniiri võitis alles 11-aastane Edwin Averjanov.

II tugevusgrupis ei  olnud vastast Hugo Roberto Loidile, kes neljas matšis loovutas kokku vaid 12 geimi, finaalis oli Loit üle Samuel Olmarust 6:2 6:2. Poolfinaali jõudsid veel Patrik Rainer Kaljula ja Kaspar Jaaska.

II tugevusgrupi lohutusturniiri parim oli Rasmus Stalmeister.