fbpx
Close

Tüdrukute GP14 turniiril Tähtveres triumfeeris Kätriin Reinvald

– Marie Johanna Lapimaa ja Kätriin Reinvald / Foto: ETL

Laupäeval alanud ning esmaspäeval lõppenud Eesti tütarlaste GP14 turniiril Tartus Tähtveres tunnistas nii üksikmängus, kui paarismängus ainult võite Kätriin Reinvald.

Finaalis alistas turniiritabelis kolmandana asetatud Reinvald oodatud vastasseisus esimese paigutuse Marie Johanna Lapimaa 6:2, 6:3 ning viigistas kahe kange tennisetüdruku omavaheliste matšide seisu 6:6. Poolfinaalis oli esimesena asetatud Lapimaa jagu saanud Hanka Mühbergist 6:0, 6:1 ning Reinvald Kiira Paškovist 4:6, 6:4, 6:3.

„Kõige suurem heameel ongi mul tegelikult poolfinaali võidu üle. Sest matši alguses ei tundnud ennast üldse hästi ning ka vastane (Kiira Paškov) on väga tugev, kuid suutsin halvast seisust siiski välja tulla. Finaalis mängisin agressiivselt ning sain kiiresti 5:0 algedu. Teises setis suutis ka Lapimaa domineerida, kuid ta eksis tavalisest rohkem,“ rääkis rõõmus Reinvald.

I tugevusgrupi lohutusturniiril jäi võitmatuks Rebecca Toomesoo.

Teises tugevusgrupis oli parim Adelija Danheli, kes võitluslikus finaalis alistas Kendra Aidla pärast 0:6 kaotatud esimest setti 6:3, 7:6 (5).

Danheli oli nelja parema seas parem Miia Mihailovist 7:6 (6), 6:4 ning Aidla omakorda Kiara Nassarist 6:3, 6:3.

Teise tugevusgrupi lohutusturniiril tunnistas ainult võite Roberta Rohumägi.

Paarismängu turniiril kinnitas oma üleolekut esimesena asetatud paar Reinvald/Paškov, kes esimese asetusena olid avavoorus vabad, kuid alates veerandfinaalidest kuni finaalini võitsid kõik matšid ühesuguse skooriga 6:0, 6:2.

„Paarismängudes meil tõesti probleeme ei tekkinud. Järgmisel nädalal Tartus toimuval U14 Tennise Europe`i turniiril on mul partneriks üks Läti tüdruk, tahaks kindlasti esimesest ringist edasi saada,“ kommenteeris 13-aastane Reinvald.

Poolfinaalis pidid Reinvaldi/Paškovi paremust tunnistama Kiara Nassar/Laura Staalfeldt ning finaalis Lisbet Levandi/Eleanora Roos. Viimased pääsesid finaali võiduga Kendra Aidla/Jasmine Sheini üle, kui seisul 6:5 vastased andsid loobumisvõidu, sest Aidlal lõi välja vigastus ning edasimängimine ei tulnud kõne alla.

scroll to top