fbpx
Close
PAF.ee

Novak Djokovici viies võit Pariisi Mastersil

Novak Djokovic. / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) võitis viiendat korda Pariisi Masters 1000 turniiri, kui alistas pühapäevases finaalis Denis Shapovalovi (Kanada) 6:3, 6:4.

Shapovalov lõi küll 11 ässa Djokovici kahe vastu, aga ei suutnud siiski serblase servil midagi korda saata. Alles teises setis seisul 3:4 teenis kanadalane mängu ainsa murdepalli, aga kui Djokovic oli selle päästnud, läks ta veenvalt võiduni.

Ehkki Pariisi turniiril on läbi aegade olnud palju üllatusi ning mitmed tippmehed pole siin turniiril olnud edukad (näiteks Roger Federeril on vaid üks esikoht ja Rafael Nadalil vaid üks finaalipääs), on Djokovic siiski reeglina Pariisis hästi mänginud ja võitis siin viiendat korda (varem 2009, 2013, 2014 ja 2015).

Vaatamata võidukale turniirile kerkib enne ATP finaalturniiri maailma esireketiks Rafael Nadal (Hispaania), kes eelmisel aastal sel võistlusel ei osalenud ning seetõttu tal polnud punkte kaotada. Enne ATP finaalturniiri on Nadalil Djokovicist 640 punkti rohkem. Et aga Londonis on mängus 1500 edetabelipunkti, pole Djokovici möödumine sugugi ebareaalne. Kui finaali jõuavad mõlemad, säilitab Nadal esikoha. Kui Nadal kaotab poolfinaalis, siis Djokovic peab võitma, et temast mööduda – seega ei aita serblast ühe astme võrra parem tulemus.

scroll to top