Noorte GP12 turniiri võitsid Kiira Paškov ja Luukas Raudkivi

– Poiste finalistid Luukas Raudkivi ja Konrad Punger / Foto: Henri Nelk

Laupäevast esmaspäevani toimusid Tartus Eesti noorte kuni 12 -aastaste GP turniirid. Tüdrukute turniir toimus MK Tennisekeskuses, poiste lahingud peeti Tähtvere liivaväljakutel.

Tüdrukute turniiril oli ülivõimas Kiira Paškov (Tondiraba TK), kes esimese asetusena loovutas turniiri jooksul vaid kaks geimi. Finaalis alistas Paškov Nora Olivia Adamsoni (FV Tenniseakadeemia) 6:0, 6:0 ning poolfinaalis Kaisa Mahlapuu (US Tenniseakadeemia) 6:1, 6:0. Kolmanda asetusega Adamson sai poolfinaalis seisul 5:7, 2:1 loobumisvõidu Eleanora Roosilt (Altius TK, 2. asetus), kel lõi välja vigastus ning edasimängimine läbi valu ei tulnud kõne alla.

I tugevusgrupi lohutusturniiri võitis Arina Magas (MK Tenniseklubi)

Tüdrukute II tugevusgrupis saavutas esikoha esimesena asetatud Ksenija Kisseljova (Top One SK), kes finaalis võitis pärast närvesöövat avasetti Eleri Siroli (Maare Sport) 7:6 (2), 6:1. Poolfinaalides oli Kisseljova parem Kamilla Poljansist (Pärnu Kalevi TK) 3:6, 6:4, 6:1 ning Sirol omakorda Britta Ormist (Pärnu Kalevi TK) 6:1, 6:1.

II grupi lohutusturniiril võitis kõik kolm kohtumist Meribel Tamsalu (MK Tenniseklubi).

Tüdrukute esmaspäevaseks paarismängu finaaliks oli Eleanora Roosi tervis sedavõrd paranenud, et lubas otsustavas mängus kaasa teha. Koos Kiira Paškoviga alistatigi finaalkohtumises US Tennisekeskuse duo Elisabeth Averjanov/Nadežda Morozova veenvalt 6:1, 6:0. Samas oli asetamata USTA paar kohe avaringis välja lülitanud teisena asetatud paari Adamson/Karola Viherpuu (Pärnu Kesklinna TK) 6:0, 2:6, 10:7. Poolfinaalidesse jõudsid ka Ciona Lapidus (Tondiraba TK)/Kaisa Varul (MK Tenniseklubi) ning Miia Mihailov/Rebekka Rohumägi (mõlemad MK Tenniseklubi).

Poiste turniiri võitis kindlalt Luukas Raudkivi (US Tenniseakadeemia), kes neljas matšis andis vastastele kokku ära ainult kolm geimi. Finaalmatšis Konrad Pungeriga (MK Tenniseklubi) olid mitmed geimid üsna pikad ja tasavägised, ainuüksi kohtumise esimene geim kestis 12 minutit. Lõpuks oli parem Raudkivi 6:0, 6:2. Poolfinaalis alistas Raudkivi Kaspar Jaani (MK Tenniseklubi) 6:0, 6:1, Punger aga Andreas Kuuma (Altius TK) 6:2, 6:0.

Lohutusturniiril tunnistas vaid võite Kristjan Ruudi Sepp (FV Tenniseakadeemia).

II tugevusgrupis käis tihedam rebimine, tasavägiseid ja pingelisi matsi oli küllaga. Turniiri võitis Otto Herman Pikk (Laagri TK), kes finaalis oli napilt parem Oliver Aabreldaalist (FV Tennisekadeemia) 7:6 (13), 5:7, 6:4. Poolfinaali jõudsid ka Richard Harjo (US Tenniseakadeemia) ja Mark-Kristjan Pajupuu (Maare Sport).

II tugevusgrupi lohutusturniiril oli võidukas Silvester Tetenov (Top One Spordiklubi).

Paarismängu turniiril jõudsid finaali kaks esimesena asetatud paari, Tartu poisid Kaspar Jaani/Konrad Punger ja Luukas Raudkivi/Jan-Elmar Sarapik (Pärnu Kalevi TK). Poolteist tundi kestnud pingelises heitluses jäi peale Tartu paar 7:5, 4:6, 10:8.

Nelja parema paari sekka mängisid ennast ka Kristjan Ilves(MK Tenniseklubi)/Andreas Kuum ja Kristjan Ruudi Sepp/Hans Thomas Teiv (mõlemad FV Tenniseakadeemia).

Koduses tennisekalendris on järgmised võistlused kuni 12-aastastele mängijatele augustis peetavad Eesti noorte meistrivõistlused.