fbpx
Close

Roger Federer tahab suure publiku ees võtta suuri võite

Roger Federer, mees, kes ei väsi. / Foto: Reuters/Scanpix

Enamus tennisefännid ootavad juba 2021. aasta Austraalia lahtiseid meistrivõistlusi, mis peaks saama Šveitsi legendi Roger Federeri tagasituleku turniiriks.

Šveitsi tennisefenomen mängiski tänavu oma ainsa turniiri aasta alguses Melbourne`is. Pärast seda läks Federer parema põlve operatsioonile, mis ei lubanud tal sel hooajal enam ühtki matši mängida. Suvel tehti talle veel teinegi lõikus.

Maailma tabanud koroonapandeemial on Federeri jaoks aga ka oma head küljed: ta ei pidanud operatsioonist taastumisega kiirustama, vaid sai rahulikult kasutada sama strateegiat, mida eduka 2017. aasta puhulgi. Samas sai ta konksu kaela igipõliselt rivaalilt Rafael Nadalilt, kes jõudis samuti 20 suure slämmi turniiri võiduni ning püüdis sellega Šveitsi igiliikuri kinni.

Tänu uuele edetabelisüsteemile hoiab kaheksakordne Wimbledoni tšempion kohta Australian Openiks vähemalt Top viie seas. Nädalapäevad tagasi andis Federer koos oma peasponsori Uniqlo’ga intervjuu, kus teatas, et ei suuda ära oodata aega, mil saab uuesti väljakule tulla.

39-aastane šveitslane rääkis muuhulgas, et hetkel on tema jaoks peamine vormi saavutamine.

„Igatsen mängimist suure rahvahulga ees. Tahan võita veel suuri matše. Aga praegu keskendun 100-protsendiliselt oma põlvele, oma kehale.“

Kohtumisel teiste sponsoritega sõnas Federer, et julgeb fännidesse sisendada optimismi.

„Vaatamata sellele, et saan järgmisel aastal juba 40-aastaseks, usun, et ma ei ole oma viimast sõna veel öelnud. Tunnen, et mul on veel midagi sees, mida tahan välja elada tenniseväljakul ja seda juba järgmisel aastal,“ kinnitas Federer.

scroll to top