fbpx
Close

Daniil Medvedev jõudis karjääri kaalukaima võiduni

Daniil Medvedev võidukarikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

24-aastane Venemaa tennisist Daniil Medvedev (4) jõudis pühapäeval Londonis karjääri kaalukaima võiduni, kui alistas ATP finaalturniiri lõppkohtumises Dominic Thiemi (Austria, 3) 4:6, 7:6, 6:4.

Nii tulemus kui ka kohtumise käik meenutas üsna tugevalt Medvedevi poolfinaali Rafael Nadali (Hispaania, 2) vastu, mille venelane oli laupäeval võitnud 3:6, 7:6, 6:3. Nüüd oli samamoodi, et esimese seti algul oli Medvedev murdele lähemal, kui Thiem lõpuks võitis kümme minutit kestnud servigeimi ja päästis kaks murdepalli. Ent siis andis Medvedev seisul 2:2 oma pallingu ära eduseisult 40:0. Ta muutus lohakaks ja kuigi seisul 40:30 mängis endale ette kerge rabaku, aga lõi palli võrku. Thiem tegigi seejärel ainsa murde kahe esimese seti jooksul.

Teises setis oli samamoodi nagu päev varem, kui Nadal oli lähedal 2:0 võidule, võinuks ehk ka Thiem mängule punkti panna, kui ta seisul 3:3 lõi murdepallil heast olukorrast napilt auti. Tõsi, erinevalt Nadalist ei saanud Thiem servida matši võiduks, aga ta oli murdele lähedal. Kuid tie-break, kus algul Thiem juhtis 2:0, lõppes Medvedevi seitsme järjestikuse punktivõiduga! Thiem oli sel turniiril varem võitnud 5st tie-break’ist 4, aga Medvedev 1st 1, mistõttu väga suuri järeldusi siit teha ei saanud. Kuid näiteks US Openi poolfinaalis võitis Thiem Medvedevi vastu mõlemad tie-break’id.

Kui teises setis ei saanud pigem Medvedev Thiemi esimese servi järel palli mängu, siis otsustavas setis osad vahetusid – venelane hakkas austerlase pallingut paremini lugema ja tõrjus väga hästi, kuid Thiem ei saanud enam hakkama. Võib-olla oli tegemist ka Medvedevi parema füüsilise vastupidavusega, ent Thiem eksis üha rohkem lihtsatel löökidel ja kuigi ta pingutas lõpuni, ei suutnud ta seisul 2:2 kaotatud servigeimi enam tagasi võita. Otsustavas setis Thiemil enam murdepalli polnud, aga Medvedev realiseeris 6st ühe, mis oligi sisuline võidupunkt.

Tähtsatel mängudel surutakse ikka kätt ka koroonaohust hoolimata. / Foto: Reuters/Scanpix

Kokkuvõttes oli Medvedev siiski turniiri parim mängija, sest ta ei kaotanud ka enne finaali ühtki kohtumist, aga Thiem oli kaotuse Andrei Rublevilt (Venemaa, 7) saanud. Austerlane oli aga seni näidanud parimat võitlusvaimu. Ei saa öelda, et see teda täna maha jättis, aga võiduni enam ei viinud.

Medvedev oli mõnevõrra ründavam pool, kui ta võitis äralöögid 37:29. Lihtvigade poolest oli Medvedev kahe seti järel rohkem taga, aga lõpuks tegi vaid ühe vastasest rohkem – 30:29. Serv oli mõlemal väga hea. Ässadega jäi peale Medvedev 12:7, kuid natuke sai Thiem siit tagasi, sest tegi topeltvigu vähem (1:3). Kui Medvedevi esimese servi õnnestumisprotsent oli väga hea 75, siis Thiemil lausa uskumatu 86! Aga esimese servi punkte võitis Medvedev 73 ja Thiem 69%, eks siit väike vahe tuligi.

27-aastane Thiem jõudis küll endast 3-5 aastat noorematest rivaalidest varem suure slämmi võiduni, kui sai septembris esikoha US Openil, aga kõigil noortel meestel on olemas ATP finaalturniiri tiitel: Alexander Zverevil (Saksamaa, praegu 23-aastane), Stefanos Tsitsipasel (Kreeka, 22) ja nüüd ka Medvedevil (24).

Autasustamisel kõneles suure ekraani vahendusel ka ameeriklane Stan Smith, kes 50 aastat tagasi oli võitnud esimese ATP finaalturniiri, mida siis kutsuti Mastersiks. Kahjuks kulges juubeliaasta veidi kurvalt, sest Londonis mängiti sunnitult tühjade tribüünide ees. Oli see ju ka viimane turniir Briti pealinnas (kuigi see võib kunagi hiljem sinna naasta), sest aastatel 2021-2025 toimub võistlus Torinos.

“Milline matš!” õhkas Medvedev autasustamisel. “See oli üks mu parimaid võite, kaks tundi ja 42 minutit erakordse tennisisti vastu. Dominic, sa oled juba palju saavutanud, su nimi on ajalooraamatutes, sa võitsid tänavu suure slämmi, sa mängid uskumatult. Loodan, et meil seisab ees veel samausguseid suuri mänge.”

“Muidugi olen ma pettunud, aga nädala üle tervikuna pean olema uhke. Daniil oli võidu ära teeninud. Õnnitlen teda nii selle võidu kui ka suurepäraste esituste ees novembris, kui ta võitis ka Pariisi tiitli. Oli nauding mängida, ehkki kaotasin,” rääkis austerlane. Nii see oli, et koos Pariisi turniiri võitudega läheb Medvedev nüüd uude aastasse 10-mängulise võiduseeriaga, kuid endiselt maailma neljanda reketina, sest Thiemi püüdmisest on ta siiski 655 punkti kaugusel.

Praegu ei ole võib-olla kõige õigem küsida, kas Medvedev seda seeriat veel jätkab ja kuidas vastab noorte pealetungile kogenud meeste kolmik, sest segadus tennisemaailmas (ja üldse kõigil elualadel) koroonaviiruse tõttu ikka jätkub. Nii ei ole täna veel teada, millal mängitakse Australian Open. On justkui lubatud, et see igal juhul toimub, kuid garantiid anda ei saa.

scroll to top