fbpx
Close

Roger Federer: osalemine Austraalia lahtistel on kahtluse all

Roger Federer. | Foto: Reuters/Scanpix

Šveitsi tennisemaestro Roger Federer ütles Reutersi vahendusel, et taastumise kahest vasaku jala põlvele tehtud operatsioonist on võtnud oodatust kauem aega. Ta lisas, et pole sugugi kindel, et ta järgmise aasta veebruaris algavateks Austraalia lahtisteks meistrivõistlusteks valmis on.

2021. aasta augustis 40-aastaseks saav Federer pole võistelnud pärast käesoleva aasta alguses Melbourne Park`is Novak Djokovicilt saadud poolfinaalikaotust. 20-kordne suure slämmi turniiride võitja rääkis, et oktoobris sai ta juba peaaegu valutult harjutada ning loodab väga, et õnnestub tennisekarussellil järgmise aasta esimesel slämmil kaasa lüüa.

“Tegelikult ma lootsin, et olen oktoobris juba sajaprotsendilselt valmis võistlema. Kuid päris valmis pole ma siiani. Ütlen ausalt, et läheb raskeks. Käib võidujooks ajaga,“ sõnas Federer pühapäeval Šveitsi spordiauhindade tseremoonial.

„See, et vaja läks ka teist operatsiooni, oli tegelikult suur tagasilöök, kuid viimase poole aasta jooksul on toimunud stabiilne paranemine ja edasiminek.“

“Vaatame, mida toovad kaks järgmist kuud. Olen peamiselt kõvasti füüsilist teinud, eks näis, milline mu tennisevorm on.“

Australian Open oli planeeritud 18.-31. jaanuarini, kuid hetkel on informatsioon selline, et turniir peaks algama 8. veebruaril ja lõppema 21. veebruaril.  

Kuid isegi mõnenädalane edasilükkamine ei pruugi kuuekordse Austraalia lahtiste tšempioni jaoks piisav olla.

„Jah, käib võidujooks ajaga. Huvitav, kas Australian Open algab ikka 8. veebruaril või mitte,“ sõnas Federer.

„Olgem ausad, mida hiljem turniir algab, seda parem mulle. See annaks mulle kasvõi pisutki lisaaega.“

Pühapäevasel tseremoonial anti teada, et Federer on valitud Šveitsi parimaks sportlaseks pärast 1950. aastat.

„See on uskumatu au. Ma siiralt loodan, et mul on midagi anda jäänud ka järgmiseks aastaks,“ lisas šveitslane.

scroll to top