fbpx
Close

Roger Federer: ma ei võida Prantsusmaa lahtiseid

– Roger Federer / Foto: Reuters/Scanpix

20-kordne suure slämmi võitja Roger Federer ütles, et tunnetab oma piire ja oota Prantsusmaa lahtistelt turniirivõitu.

39-aastane šveitslane, kes sai oma ainsa turniirivõidu Roland Garrosil 2009. aastal, avas nädala alguses hooaja Genfis.

Esimene turniir oli Federeri jaoks üürike, sest juba avakohtumises jäi ta alla hispaanlasele Pablo Andujarile. See oli šveitslasele esimene mäng liival pärast 2019. aasta Prantsuse lahtiste poolfinaali.

„Suhtun asjadesse realistlikult ja tean, et ma ei võida Pariisi turniiri. Tean oma piire. See kõik on ettevalmistus muruhooajaks. Olen seda mitmel korral varemgi öelnud, et minu jaoks algab tänavu tõeline mäng alles murul,“ rääkis Federer We Are Tennisele.

Andujar võitis Federeri 6:4, 4:6, 6:4 ja täpselt samasuguse skooriga ka vabapääsmega turniirile saanud austerlase Dominic Stephan Strickeri ning kohtub poolfinaalis norralase Casper Ruudiga.

„On hea väljakul tagasi olla, kuid kui sa kaotad sellise matši, siis see võtab tuju ära. Pole just parim tunne. Ootasin seda mängu, selles pole küsimustki,“ sõnas Federer pisut pärast kohtumist.

„Pressikonverentsil küsiti, et kuidas ma ennast tunnen. See pole just parim küsimus kaotajale. Aga mängus oli momente, mis rahvast vaimustasid ja see tegi heameelt. Sellistel hetkedel tundsin end taas õnnelikuna.“

„Loomulikult tunnen tänulikkust, et saan tagasi platsil olla. Kuid ootan endalt enamat. Tundub, et mängin treeningutel paremini. Aga nagu teame, et võistlus hoopis teine asi. Pean suutma tehtud töö võistlusväljakul realiseerida,“ ütles tenniselegend.

scroll to top