fbpx
Close

Federer – fännide lemmik 19. aastat järjest

Roger Federer. / Foto: Reuters/Scanpix

Fännid on rääkinud ja oma valiku teinud – Roger Federer kuulutati 2021. aasta ATP auhindade jagamisel taas fännide lemmikuks.

Federeri auhinna- ja tunnustuste kollektsioon on teadupärast tohutult suur. Näiteks on kolleegid valinud Federeri 13 korda Stefan Edbergi spordimehelikkuse saajaks ja ta on kahel korral pärjatud Arthur Ashe’i nimelise humanitaarlase auhinnaga.

Augustis 40. sünnipäeva tähistanud Federer naasis tuurile märtsis pärast seda, kui talle tehti 2020. aastal kaks parema põlve operatsiooni.

Juulis jõudis Federer Wimbledoni veerandfinaali, kus tal tuli tunnistada poolaka Hubert Hurkaczi kindlat paremust. “Rahvahulk oli hämmastav, ovatsioon oli fantastiline. Ma armastan seda, sellepärast ma mängingi veel,“ ütles Federer toona.

Pärast Wimbledoni läks Federer kolmandale põlveoperatsioonile ja tõmbas hooajale joone alla. Kokku mängis Federer sel aastal 13 matši, millest võitis üheksa.

Loodetavasti näeme šveitslast taas võistlustules uue aasta teises pooles, äkki näiteks USA lahtistel. “Ma oleksin väga üllatunud, kui saaksin juba Wimbledonis mängida,” sõnas Federer hiljuti.

scroll to top